08.11.2023 15:00:10

Awans w barwach czerwieni

W półfinale okręgowego Pucharu Polski Warta Sieradz wygrała na wyjeździe z WKS-em Wieluń 3:1. W meczu pokazano aż cztery czerwone kartki. Dzięki temu zwycięstwu Biało-Zieloni dołączyli do Złoczewii Złoczew i zagrają na wiosnę na szczeblu wojewódzkim.

(fot. Facebook: Klub Sportowy Warta Sieradz)

Wartę i WKS dzielą dwa poziomy rozgrywkowe, dlatego zdecydowanym faworytem była drużyna z III ligi. Lider okręgówki stracił pierwszą bramkę w 16 minucie. Gola zdobył Jakub Janiszewski. Kilka minut później Shingo Koreeda podwyższył, strzelając gola bezpośrednio z rzutu wolnego. Pierwsze wykluczenie nastąpiło w 40 minucie. Kacper Pilarz uderzył ręką piłkarza z Japonii, za co sędzia pokazał czerwoną kartkę.

Na początku drugiej połowy trener Krzysztof Orzeszek dokonał aż sześciu zmian w zespole. Kolejny gol i jak się okazało ostatni dla Warty padł w 61 minucie. Do siatki trafił Seweryn Michalski. Do serii wykluczeń doszło w samej końcówce spotkania. Najpierw w 85 minucie czerwone kartki otrzymali Piotr MielczarekMikołaj Cyrus, a już trzy minuty później taka sama kara spotkała Pawła Koncewicza-Żyłkę. Wielunianie strzelili dopiero, gdy obie drużyny grały w dziewiątkę. Mecz skończył się wynikiem 1:3, a Warta dziewiąty raz z rzędu awansowała do Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Rok temu z naszego okręgu również awansowały Warta i Złoczewia.

Skład Warty: Miazek (85’ Orzechowski) – Pawluczuk (45’ Adamiak), Michalski, Filipiak (45’ Lis), Kołosowski (ż) – Czyżewski, Zawadzki (45’ Koncewicz-Żyłka: ż: x2 – czerw.), Koreeda (45’ Borcuch), Janiczek – Janiszewski (45’ Mielczarek: ż: x2 – czerw.), Kręcichwost (45’ Maćczak)

W sobotę sieradzanie zagrają w lidze z Concordią Elbląg. To będzie ostatni w tym roku mecz Warty przed własną publicznością.