13.11.2023 00:58:49

Sumitki z Włynia dominują w Europie

Aż trzy medale zdobyły reprezentantki klubu ULKS „28” Włyń na mistrzostwach Europy młodziczek w sumo, które odbyły się w szwajcarskim Renens. Złote krążki wywalczyły Oliwia PiątkowskaMarcelina Sobczak, a po brąz sięgnęła Maja Piątkowska. Trenerem sumitek jest Paweł Pawełczyk.

(fot. Paweł Pawełczyk)

Oliwia okazała się najlepsza w wadze do 40 kilogramów. W tym roku została też dwukrotną mistrzynią Polski.

Sobczak zwyciężyła w kategorii wagowej do 45 kilogramów. Poprawiła tym samym swój ubiegłoroczny rezultat, kiedy to zakończyła mistrzostwa Europy z tytułem wicemistrzyni. W tym roku na krajowym podwórku również miała srebro.

Z kolei Maja wywalczyła brązowy medal w wadze do 55 kilogramów. Ona także zdobyła w tym roku mistrzostwo Polski, a w ubiegłym miała złoto na mistrzostwach Europy.

Młode sumitki idą w ślady bardziej doświadczonych zawodniczek ze swojego klubu, które od lat zdobywają medale na międzynarodowych imprezach. Chodzi tu o Justynę KomzęKarolinę Marczak.