18.11.2023 15:34:05

Warta zabójcza w końcówce

W 17. kolejce III ligi Warta Sieradz wygrała na wyjeździe z Mławianką Mława 3:1. Wszystkie bramki sieradzanie strzelili w ostatnich kilkunastu minutach spotkania. Biało-Zieloni oddalają się od strefy spadkowej i w tabeli awansowali z 15. na 14. miejsce.

(fot. nasze.fm (zdjęcie poglądowe))

Przed tym meczem obie drużyny miały taki sam dorobek punktowy. Pierwsza połowa nie przyniosła bramek. Strzelanie rozpoczęło się w drugich 45 minutach spotkania. Jeden z zawodników Warty zagrał ręką w polu karnym i sędzia wskazał na jedenastkę. Rzut karny wykorzystał Stanisław Hrebień. Goście wyrównali w 81 minucie. Gola zdobył Paweł Koncewicz-Żyłka. Już dwie minuty później arbiter podyktował rzut karny dla Warty. Seweryn Michalski się nie pomylił i pokonał bramkarza rywali. W doliczonym czasie gry Bartłomiej Kręcichwost został sfaulowany w polu karnym i sędzia ponownie wskazał na wapno. Znów jedenastkę wykorzystał Michalski, który tym strzałem ustalił wynik spotkania.

Mławianka Mława – Warta Sieradz 1:3 (0:0)
1:0 – Stanisław Hrebień (55’)
1:1 – Paweł Koncewicz-Żyłka (81’)
1:2 – Seweryn Michalski (83’)
1:3 – Seweryn Michalski (90+3’)

Skład Warty: Miazek – Filipiak, Koncewicz-Żyłka, Michalski, Kraśniewski – Mielczarek, Pietrzak, Koreeda, Maćczak, Piela – Kręcichwost

Do sporych zmian doszło na szczycie III ligi. Dotychczasowy lider GKS Bełchatów przegrał z rezerwami Legii Warszawa aż 0:6. Zespół ze stolicy awansował na drugie miejsce i ma tyle samo punktów, co nowy lider Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

18. ŁKS Łomża: 11

Za tydzień Warta rozegra ostatni mecz w rundzie jesiennej. Na wyjeździe zmierzy się ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.