10.12.2023 15:43:19

Biegali, pomagali, świętowali

Za nami 7. Świąteczny Bieg Charytatywny w Zduńskiej Woli dla Julii. Do startu stanęło ponad 200 zawodników.

Dystans 5 kilometrów najszybciej pokonał Jan Wychowałek, który na mecie miał czas 16:45. Drugi był Sylwester Rębacz (18:13), a trzeci Damian Mikołajczyk (18:21). Czwarte miejsce zajęła Martyna Wychowałek, która z wynikiem 18:32 okazała się najlepsza wśród kobiet. Na podium wśród pań stały też Anna Kulawiecka-Mikołajczyk (23:22) i Klaudia Ziętala (23:22).

Małżeństwo Wychowałków ponownie okazało się najszybsze. Rok temu Martyna i Jan również zwyciężyli w biegu charytatywnym. Drugim najszybszym małżeństwem tegorocznego biegu są Mikołajczykowie. Anna była druga, a Damian trzeci.

Na tym samym dystansie odbywał się marsz nordic walking, a wcześniej wystartował też bieg dla dzieci na dystansie 400 metrów. Tuż przed biegiem głównym przeprowadzono też wspólną rozgrzewkę. Start i meta wszystkich wyścigów znajdował się na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli.

Nie zabrakło świątecznych akcentów – nastrojowej muzyki, wypieków i ozdób wigilijnych. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację 7-letniej Julii Kmiecik. Dziewczynka cierpi na zespół Marshalla-Smitha. To bardzo rzadki zespół wad wrodzonych, który charakteryzuje się m.in. obniżonym napięciem mięśniowym, dysmorfią, niedosłuchem, kraniosynostozą, przyspieszonym, wiekiem kostnym oraz skoliozą.

Organizatorami biegu byli: Stowarzyszenie Biegam Bo Lubię Zduńska Wola oraz II Liceum Ogólnokształcące w Zduńskiej Woli.