11.12.2023 01:18:09

Mikołajkowy turniej zakończony

Za nami 28 Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Koszykówki Dziewcząt w Sieradzu. Zawody rozgrywano przez trzy dni na trzech halach – MOSiR-u przy ulicy Łokietka oraz Szkoły Podstawowej nr 4 przy Broniewskiego i Leśniewskiego.

(fot. Materiały organizatora)

Najstarsza grupa U15 rozgrywała mecze w hali MOSiR-u. Bezkonkurencyjny okazał się MKS MOS Wrocław, który wysoko pokonał pozostałe zespoły. Drugie miejsce zajął AK Kusy Łomianki, brązowy medal wywalczyła Trójka Sieradz. Kolejne miejsca zajęli: Spójnia Stargard, SMOK SP 4 Sieradz i Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski. Najlepszą zawodniczką Trójki Sieradz była Anna Jadwiszczak, a SMOK-u Gabriela Korczyk.

Grupa wiekowa U12 grała przy Broniewskiego. Wygrał zespół Basket 4 Ever Ksawerów. Na podium stali też: AK Kusy Łomianki i ŁKS Łódź. Czwarty był SMOK Sieradz, piąty AKS Łódź. Wszystkie mecze wygrała drużyna Dziewiątka Ostrów Wielkopolski, która jednak składa się ze starszych zawodniczek i nie została sklasyfikowana. Najlepszą zawodniczką z Sieradza została Jagna Mierzejewska.

Najmłodsza kategoria U11 grała przy Leśniewskiego. Tu najlepszy okazał się MKS Polkowice. Drugie miejsce zajął MKS MOS Wrocław, a trzecie drużyna Szkoły Podstawowej w Warcie, która debiutowała w tych rozgrywkach. Kolejne miejsca zajęli: Play Basket Kraszewice, AK Kusy Łomianki i Basket Szczecin. Najlepszą zawodniczką z Warty wybrano Nikolę Jachowicz.