14.12.2023 21:11:47

Liga Konferencji. Augustyniak i Legia w fazie pucharowej

Duży sukces piłkarza ze Zduńskiej Woli. Rafał Augustyniak wraz z Legią Warszawa wygrał z AZ Alkmaar 2:0 i awansował do fazy pucharowej Ligi Konferencji.

(fot. Facebook: Legia Warszawa)

Był to ostatni mecz fazy grupowej. Przed tym spotkaniem Legia zajmowała w tabeli drugie miejsce, mając trzy punkty straty do Aston Villi. Zespół z Holandii był trzeci i miał o trzy oczka mniej od Wojskowych. W październiku AZ wygrał z Legią 1:0.

Wicemistrzom Polski do awansu wystarczał remis. Legia nie zadowoliła się jednak podziałem punktów i odniosła pewne zwycięstwo. W 34 minucie gola zdobył Yuri Ribeiro. Na początku drugiej połowy Bruno Martins Indi otrzymał czerwoną kartkę i Legia grała w przewadze. W 81 minucie wynik na 2:0 ustalił Blaž Kramer. Bohaterem spotkania był jednak Josue, który zanotował dwie efektowne asysty. Dobry mecz rozegrał też Augustyniak, który zagrał w pełnym wymiarze czasowym. W drugim meczu grupy E Zrinjski Mostar zremisował z Aston Villą 1:1.

Tabela grupy E:
1. Aston Villa: 13
2. Legia Warszawa: 12
3. AZ Alkmaar: 6
4. Zrinjski Mostar: 4

Były piłkarz MKS-u MOS Zduńska Wola i Pogoni Zduńska Wola był kluczową postacią Legii w fazie grupowej. Wpisał się nawet na listę strzelców w rewanżowym meczu ze Zrinjskim Mostar.

Legia z racji, że zajęła w grupie drugie miejsce zagra teraz w play-offach o awans do 1/8. Losowanie tej rundy odbędzie się w poniedziałek o 14:00. Pierwsze mecze fazy pucharowej Ligi Konferencji odbędą się 15 lutego.

Dodajmy, że swój ostatni mecz w Lidze Europy rozegrał wychowanek Piasta Błaszki i były gracz Pogoni-Ekolog Zduńska Wola Mariusz Stępiński. Jego Aris Limassol przegrał ze Spartą Praga 1:3 i zajął ostatnie miejsce w grupie. Stępiński pojawił się na boisku dopiero w 85 minucie spotkania.