16.12.2023 17:49:41

Tie-break im nie leży

W pięciu setach rozstrzygnął się mecz Tubądzina Volley MOSiR Sieradz z Energetykiem Poznań. Na wyjeździe sieradzanie przegrali 2:3. Był to trzeci tie-break Tubądzina Volley w tym sezonie i trzeci przegrany.

(fot. nasze.fm (zdjęcie poglądowe))

W pierwszym secie podopieczni Patryka Spychały zwyciężyli 25:20. Potem góra był Energetyk, który wygrał po grze na przewagi – 27:25. Taki sam wynik padł w secie numer trzy, ale tym razem lepsi byli zawodnicy z Sieradza. Bardzo wyrównana była też czwarta partia zakończona wynikiem 25:23 dla gospodarzy. Niestety kolejny raz w tym sezonie Tubądzin Volley gorzej zagrał w tie-breaku, w którym przegrał 10:15.

Poprzedni mecz tych drużyn również zakończył się wygraną Energetyka 3:2. W takim samym stosunku sieradzanie przegrali też z rezerwami Trefla Gdańsk. Pomimo porażki Tubądzin Volley pozostał na trzecim miejscu w tabeli.

Wyniki 13. kolejki:
Energetyk Poznań – Tubądzin Volley MOSiR Sieradz 3:2 (20:25, 27:25, 25:27, 25:23, 15:10)
Wilki Wilczyn – Orzeł Międzyrzecz 3:0 (25:19, 25:23, 25:18)
Lotnik Łęczyca – Stilon Gorzów Wielkopolski 0:3 (22:25, 19:25, 17:25)
Anioły Toruń – Krishome Września 3:1 (25:14, 25:17, 23:25, 25:16)
Konspol Słupca – Volley Team Żychlin 1:3 (23:25, 27:25, 17:25, 14:25)