11.02.2024 22:33:31

Sokół z sukcesami

Reprezentanci Sokoła Zduńska Wola rywalizowali w Pucku, gdzie odbyły się międzynarodowe zawody kwalifikacyjne w strzelaniu z broni pneumatycznej. Dla strzelców z naszego regionu był to pierwszy w tym roku start na imprezie tej rangi.

(fot. Sokół Zduńska Wola)

Znakomicie spisał się Maksymilian Borkiewicz, który w pistolecie pneumatycznym 40 strzałów w kategorii młodzików dwukrotnie uplasował się na drugim miejscu. Lepszy był tylko zawodnik z Litwy.

Barbara Cysek w karabinie pneumatycznym 40 strzałów w kategorii młodziczek zajęła pierwsze i czwarte miejsce. Poprawiła przy tym rekord życiowy

Katarzyna Rejniak w pistolecie pneumatycznym 40 strzałów młodziczek pierwszego dnia wywalczyła trzecie miejsce, a w drugim strzelaniu była ósma.

Joanna Jasińska w karabinie pneumatycznym 60 strzałów juniorek w pierwszym dniu z trzeciego miejsca dostała się do finału, a w nim wystrzelała piąte miejsce. Drugiego dnia również była piąta.

Hubert Ratajczyk w pistolecie pneumatycznym 60 strzałów juniorów w pierwszym dniu dostał się do finału z siódmego miejsca. W finale był czwarty, a drugiego dnia zajął szóstą pozycję.

Dominika Owczarek w pistolecie pneumatycznym 60 strzałów juniorek w pierwszym dniu wywalczyła czternaste miejsce, ale poprawiła swoje osiągnięcie w drugim dniu, zajmując ósmą lokatę.

Zawodnicy Sokoła startowali też w mikście. W kategorii juniorów Jasińska wraz z zawodnikiem z Litwy sięgnęła po brązowy medal. Ratajczyk z koleżanką z Tych był piąty, a Owczarek z parze z reprezentantem Bochni zajęła ósme miejsce.

Dodatkowo Jasińska jako jedna z dwunastu najlepszych karabiniarek turnieju stanęła do walki o Srebrny Pierścień Zaślubin z Morzem. W finale zajęła dziewiąte miejsce.