14.02.2024 10:20:19

Obchodzą złote gody w Zduńskiej Woli

Złote gody, czyli 50. rocznicę ślubu obchodzą pary ze Zduńskiej Woli. Jubilaci zostali uhonorowani "Medalem za długoletnie pożycie małżeńskie".

(fot. UM Zduńska Wola)

Złote gody w Zduńskiej Woli świętowało 27 par. To małżeństwa, które po ślubie są co najmniej 50 lat. To powód, by zostały im przyznane "Medale za długoletnie pożycie małżeńskie". Odznaczenie państwowe są przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej na wniosek zainteresowanych.

Uroczystość wręczenia medali zorganizowano w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury Ratusz we wtorek, 13 lutego. Wcześniej małżonkowie mogli uczestniczyć w mszy w Bazylice Mniejszej.

"Medale za długoletnie pożycie małżeńskie" pary zduńskowolan zostały udekorowane przez Konrada Pokorę, prezydenta Zduńskiej Woli. Wśród jubilatów znalazła się para obchodząca gody diamentowe, czyli jubileusz 60-lecia ślubu. To państwo Janina i Zygmunt Effenbergowie.