15.02.2024 20:53:25

Augustyniak błyszczy w Lidze Konferencji

Bardzo dobry występ Rafała Augustyniaka w fazie play-off Ligi Konferencji. Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z FK Molde 2:3. Piłkarz ze Zduńskiej Woli wszedł na boisko w drugiej połowie, zdobył gola i był jedną z wiodących postaci swojej drużyny.

(fot. Facebook: Legia Warszawa)

Pierwsza część spotkania była bardzo nieudana w wykonaniu Legionistów, którzy przegrywali 0:3. Wszystkie bramki padły między 12, a 24 minutą. Dwukrotnie trafił Fredrik Gulbrandsen, a gola zdobył też Markus Kaasa. Legia nie tworzyła groźnych sytuacji, a błędy popełniał też bramkarz Kacper Tobiasz.

Po zmianie stron sytuacja uległa diametralnej zmianie. Augustyniak wszedł na boisko i zagrał bardzo dobre 45 minut. Pierwszego gola dla Wojskowych zdobył Josué Pesqueira. W 71 minucie Juergen Elitim znakomicie dośrodkował do Augustyniaka, a ten po uderzeniu głową dał Legii bramkę kontaktową.

To jego drugi gol w Lidze Konferencji. W listopadzie trafił w starciu ze Zrinjskim Mostar.

Za tydzień w Warszawie odbędzie się spotkanie rewanżowe. Dodajmy, że Augustyniak to były gracz MKS-u MOS Zduńska Wola oraz Pogoni Zduńska Wola.