Sieradz. Czas na drugą turę
Druga tura wyborów prezydenckich w Sieradzu. Po raz kolejny walkę o zwycięstwo zapowiedział dziś Michał Pabich (KO), który powalczy o głosy z ubiegającym się o reelekcję prezydentem Pawłem Osiewałą (Solidarne Miasto Sieradz). Konferencja prasowa odbyła się na sieradzkim Rynku.
- Nie składamy broni. Zaczynamy aktywniejszą kampanię wyborczą. Będziemy w tych miejscach w mieście, gdzie w pierwszej turze wyborów wyniki nie były dla nas najlepsze. Będziemy przekonywali mieszkańców, by zaufali Koalicji Obywatelskiej na kolejną kadencję jeżeli chodzi o urząd prezydenta Sieradza. Wybory do rady miejskiej wygraliśmy wprowadzając historycznie dziewięciu radnych. Głęboko wierzymy, że podobnie jak w powiecie będziemy mogli rządzić w mieście jako komitet Ziemia Sieradzka wspólnie z Trzecią Drogą - mówił Michał Pabich, kandydat na prezydenta Sieradza.
Wśród priorytetów na nową kadencję wskazał m.in. budżet obywatelski, który od 2014 r. póki co nie doczekał się wprowadzenia w Sieradzu w życie. Ma to być przy okazji forma przekazania ludziom władzy w mieście. M. Pabich wskazywał ponadto na potrzebę poprawy relacji miasta z Urzędem Marszałkowskim województwa Łódzkiego w Łodzi oraz Sejmikiem Województwa Łódzkiego.
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej głos zabrał także Maciej Sulgan. To przewodniczący Rady Powiatu Sieradzkiego, który uzyskał w tegorocznych wyborach samorządowych mandat radnego wojewódzkiego. Pytany o to czy jego nazwisko będzie brane pod uwagę przy wyborze marszałka województwa, bądź wicemarszałka podkreślał, że to jest jeszcze kwestia negocjacji wewnątrzpartyjnych i dziś za wcześnie na odpowiedź w tej kwestii.
W dzisiejszej konferencji uczestniczył też Damian Kruglak.
Więcej informacji
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Dzisiaj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego 2025/2026
Dzisiaj, 13:55:45
Wojewódzka uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się dziś, 26 czerwca, w Zespole Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli Karszniach. Był to dzień podsumowań, podziękowań i wyróżnień dla uczniów, którzy w mijającym roku osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.
Nie ma zagrożenia dla spółki
Dzisiaj, 11:43:18
Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało zastępcę wójta Gminy Bełchatów. Tomasz J. to również odwołany niedawno z tej funkcji przewodniczący Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Sieradzu.


Komentarze