17.04.2024 19:08:31

Warta i Złoczewia odpadają z Pucharu Polski

Warta Sieradz znów bardzo wysoko przegrała z Unią Skierniewice. Tym razem w ćwierćfinale wojewódzkiego Pucharu Polski uległa temu rywalowi aż 0:6. Na tym samym etapie grała Złoczewia Złoczew, która przegrała z Termami Poddębice 0:2. Oba spotkania odbyły się na boiskach naszego regionu.

Unia dwukrotnie w tym sezonie wygrywała z Wartą 5:1. Teraz znów zagrała o klasę lepiej od rywala, a swoją dominację potwierdziła już na samym początku. W 3 minucie po uderzeniu głową bramkę zdobył Ukrainiec Nikita Vasin. Minęła chwila i do siatki znów trafił piłkarz Unii. Tym razem był to Kamil Sabiłło, który w marcu strzelił Warcie cztery gole. Warta mogła odpowiedzieć w 19 minucie, ale strzał Jakuba Janiszewskiego wybronił Stanisław Pruszkowski.
=
Unia skoncentrowała się kontratakach i jeden z nich przyniósł kolejne trafienie. W 35 minucie znów na listę strzelców wpisał się Sabiłło. Ten sam zawodnik jeszcze przed przerwą zdobył bramkę głową i skompletował klasycznego hattricka. W trzech meczach przeciwko Warcie strzelił aż dziewięć goli.

Na początku drugiej połowy fatalnie do przeciwnika podawał bramkarz Warty Mateusz Ludwikowski. Na szczęście dla sieradzan rywale nie wykorzystali tych sytuacji. W 82 minucie Unia zdobyła piątego gola. Damian Makuch uderzył z dystansu i piłka po rykoszecie wpadła do bramki Ludwikowskiego. Na tym się nie skończyło. Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem Vasin uderzył z woleja i ustalił wynik spotkania na 6:0.

Sieradzanie czwarty rok z rzędu odpadli na tym etapie rozgrywek. W półfinale Unia zagra z AKS-em SMS Łódź, który wygrał z Ceramiką Opoczno 3:0. Zespół ze Skierniewic ma szansę, by drugi raz z rzędu wywalczył puchar województwa.

Teraz Warta może się skupić na rozgrywkach ligowych. W sobotę o 17:00 Biało-Zieloni podejmą na swoim stadionie przedostatnią w III lidze, Legionovię Legionowo.

Warta Sieradz – Unia Skierniewice 0:6 (0:4)
0:1 – Nikita Vasin (3’)
0:2 – Kamil Sabiłło (7’)
0:3 – Kamil Sabiłło (35’)
0:4 – Kamil Sabiłło (42’)
0:5 – Damian Makuch (82’)
0:6 – Nikia Vasin (86’)

Skład Warty: Ludwikowski – Adamiak, Lis, Jachno, Czyżewski (56’ Zawadzki) – Pietrzak (63’ Grzywnowicz - ż), Maćczak (72’ Kolebacz), Piela (63’ Iwankiewicz) – Oyedele (56’ Koreeda), Janiszewski, Kręcichwost (63’ Pluta)

Do półfinału nie udało się też awansować Złoczewii. Po pierwszej połowie złoczewianie przegrywali z liderem łódzkiej okręgówki 0:1. W drugiej połowie Termy dorzuciły jeszcze jedną bramkę i zwyciężyły 2:0. Złoczewia wyrównała swoje osiągnięcie z poprzedniego roku, kiedy też odpadła w ćwierćfinale wojewódzkiego Pucharu Polski. W półfinale zespół z Poddębic zagra z Pelikanem Łowicz, który wygrał z GKS-em Bełchatów 2:0.

Złoczewia Złoczew – Termy Poddębice 0:2 (0:1)
0:1 - Mateusz Spychalski (18')
0:2 - Jan Peda (65')

Skład Złoczewii: Janczak – T. Gruszel, Łakomiak, Kielek, Kalkowski – Krupiński (57’ Chlebicz), Jankowski, J. Gruszel – Jakubczyk, Fabrowski (46’ Piątek)

W sobotę o 17:00 Złoczewia zagra na wyjeździe z MLKS-em Konopnica w ramach 20. kolejki Sieradzkiej Klasy Okręgowej.