Monika Mrowińska nowym burmistrzem Łasku
Druga tura wyborów samorządowych odbyła się również w Łasku. NA burmistrza wybrano Monikę Mrowińską, która uzyskała 53,82 proc. głosów, na jej kontrkandydata Piotra Wołosza zagłosowało 46,18 proc. wyborców.
O fotel burmistrza walczyli dotychczasowy starosta łaski Piotr Wołosz z Prawa i Sprawiedliwości i dotychczasowa radna Monika Mrowińska z Bezpartyjnego Porozumienia Samorządowego.
W pierwszej turze wyborów samorządowych Piotr Wołosz uzyskał 43,13 proc. poparcia, a Monika Mrowińska 30,97 proc.
Przypomnijmy, od 2006 roku burmistrzem Łasku był Gabriel Szkudlarek, który w lutym tego roku zrezygnował z pełnienia tej funkcji, a jego obowiązki przejął wówczas Sylwester Florczak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, działacz Koalicji Obywatelskiej.
Więcej informacji
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Dzisiaj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego 2025/2026
Dzisiaj, 13:55:45
Wojewódzka uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się dziś, 26 czerwca, w Zespole Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli Karszniach. Był to dzień podsumowań, podziękowań i wyróżnień dla uczniów, którzy w mijającym roku osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.
Nie ma zagrożenia dla spółki
Dzisiaj, 11:43:18
Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało zastępcę wójta Gminy Bełchatów. Tomasz J. to również odwołany niedawno z tej funkcji przewodniczący Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Sieradzu.


Komentarze