07.05.2024 13:37:25

Matura 2024 - język polski

We wtorek, 7 maja, tegoroczni maturzyści o godz. 9:00 przystąpili do pierwszego egzaminu pisemnego. Matura z języka polskiego otworzyła cykl, w którym abiturienci muszą zdać trzy obowiązkowe egzaminy.

(fot. UM Zduńska Wola)

W całym kraju o godz. 9:00 rozpoczął się maturalny maraton dla 263 tys. absolwentów szkół ponadpodstawowych. Pierwszy egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym trwał 240 minut. Oprócz pytań historyczno-literackich trzeba było napisać też wypracowanie. W tym roku do wyboru były dwa tematy: "Bunt i jego konsekwencje dla człowieka" oraz "Jak relacja z drugą osobą kształtuje człowieka?".

Po pierwszym z egzaminów z maturzystami z naszego regionu rozmawiali nasi praktykanci Mateusz SzewczykEryk Majkowski:

W tym roku pisemne egzaminy maturalne będą przeprowadzane od 7 do 24 maja, a ustne od 11 do 25 maja. Wyniki egzaminów pisemnych abiturienci poznają 9 lipca.

We wtorek, 7 maja, maturzyści zdawali język polski. W środę, 8 maja, przystąpią do pisemnego egzaminu z matematyki, a w czwartek, 9 maja, zdawać będą pisemne egzaminy z języka obcego. Do wyboru mają: język angielski, język francuski, język hiszpański, język niemiecki, język rosyjski oraz język włoski. W piątek, 10 maja, zaplanowano w harmonogramie egzamin z wiedzy o społeczeństwie.