08.05.2024 16:45:15

Artur Kozłowski dyrektorem COS Spała

Olimpijczyk i wielokrotny mistrz Polski w biegach długodystansowych Artur Kozłowski został nowym dyrektorem Centralnego Ośrodka Sportowego w Spale. Dla sieradzanina to kolejne wyróżnienie w roli działacza sportowego.

(fot. nasze.fm (zdjęcie poglądowe))

Jako sportowiec Kozłowski startował na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku oraz na mistrzostwach Europy w Berlinie w 2018 roku. Jest jedenastokrotnym mistrzem Polski seniorów. Tytuły zdobywał w maratonie (dwa), biegu na 10 000 m (jeden), 5000 m (dwa), półmaratonie (trzy) oraz w biegach ulicznych na 5 (jeden) i 10 km (dwa).

Kozłowski to też wielokrotny zwycięzca Plebiscytu 7 Wspaniałych na najpopularniejszego sportowca ziemi sieradzkiej oraz sportowiec 25-lecia naszego plebiscytu.

Po karierze sportowej został dyrektorem klubu LKS MOSiR Sieradz, a ponadto jest trenerem w grupie KS Plan Bieganie Sieradz. Ostatnio jego podopieczni Martyna i Jan Wychowałek zajęli 5. miejsca na mistrzostwach Polski w maratonie.