11.06.2024 10:12:34

Lekkoatleci po kolejnych startach

Zawodnicy z naszego regionu rywalizowali we Włocławku na Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS oraz w Łodzi na mistrzostwach województwa U18 i 20 w lekkoatletyce. Z obu imprez sportowcy z regionu przywieźli 15 medali.

(fot. Andrzej Suliński)

Zduńskowolanie zdominowali rywalizację rzutu młotem we Włocławku. Złoto w kategorii juniorów zdobył Wiktor Kruszwic (PARK Zduńska Wola – 59.47 m). Na trzecim stopniu podium stał jego kolega z klubu Jakub Szewczyk (54.77 m). Tuż za nim znalazł się Jerzy Mes z MKS-u Zduńska Wola (50.41 m). W rywalizacji juniorek młodszych zwyciężyła Zuzanna Śmiglewska (PARK – 55.91 m).

W trójskoku w kategorii młodzieżowców złoty medal wywalczył Szymon Gabrysiak (PARK – 14.25 m), a wśród juniorów drugi był Jędrzej Kotowski (PARK – 13.61 m). Blisko medalu była też Antonina Czachorowska (PARK), która na 400 m U18 zajęła 4. miejsce (59.46 s.).

Na mistrzostwach województwa w Łodzi z bardzo dobrej strony pokazała się Hanna Piątkowska. Sprinterka LKS-u MOSiR Sieradz miała złoto na 200 m (24.85 s.) oraz srebro na 100 m (12.38 s.). Zawodniczka startowała w grupie wiekowej U18.

Wspomniana już Czachorowska miała dwa srebrne medale (400 m U18 – 63.75 s. i 400 m ppł U18 – 55.26 s.). Na 1500 metrów juniorek złoto wywalczyła Julia Zawiasa (MKS Zduńska Wola) – 5.54.88. Dwukrotnie na podium stal Paweł Kuciński (MOSiR), który był drugi w skoku wzwyż U18 (1.70 m) i trzeci w trójskoku U18 (12.44 m). Na podium stali też: Marcel Rychlewski z MKS-u (srebro na 1500 m U20 – 5.25.26), Justyna Placek z PARK-u (brąz w trójskoku U18 – 9.89 m) oraz Łukasz Ułański z Żegliny Sieradz (brąz na 400 m U18 – 54.45 s.).