strzałka do góry
11.06.2024 13:57:28
Sieradz

Wyróżnieni sportowcy i trenerzy

W Muzeum Okręgowym w Sieradzu odbyła się dziś Uroczystość Powiatu Sieradzkiego z okazji podsumowania roku sportowego 2023. Wyróżnienia wręczali Mariusz Bądzior, starosta sieradzki i Konrad Wilczyński, wicestarosta sieradzki.

(fot. nasze.fm)

Za osiągnięte wyniki, pracę trenerską oraz upowszechnianie kultury fizycznej Zarząd Powiatu wyróżnił nagrodami indywidualnymi 9 zawodników po 600 zł, 19 zawodników po 800 zł, 2 trenerów, działaczy sportowych po 1.000 zł.

I. Klub Sportowy „Żeglina” w Sieradzu
1. Wojciech Piekarczyk - lekkoatleta
- I miejsce Mistrzostwa Polski Masters w Łodzi 2000 m,
- II miejsce Mistrzostwa Polski Masters w Łodzi 5000 m,
- I miejsce Międzynarodowy Bieg Uliczny w Kaliszu 10 000 m,
- I miejsce Międzynarodowy Bieg Warciański w Kole 10 000 m

II. Ludowy Klub Sportowy „Burza” w Burzeninie

2. Jakub Zduniak - podnoszenie ciężarów
- II miejsce na Mistrzostwach Województwa łódzkiego w Konstantynowie Łódzkim

3. Patryk Witczak - podnoszenie ciężarów
- II miejsce na Mistrzostwach Polski LZS w Łapach,
- III miejsce na Mistrzostwach Polski ZAS w podnoszeniu ciężarów w Białej Podlaskiej,
- III miejsce na Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym w Katowicach

4. Filip Gocałek - podnoszenie ciężarów
- II miejsce na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Konstantynowie Łódzkim

5. Kacper Trębacz - podnoszenie ciężarów – trener

III. Kajakowy Klub Sportowy w Sieradzu

6. Bartosz Łużyński - kajakarz
- I miejsce K1 M jm 1000 m Finał A, na IV Mistrzostwach Polski na Ergometrach Kajakowych w Poznaniu

7. Mateusz Łużyński – kajakarz
- I miejsce K1 M 500 m Finał A, na IV Mistrzostwach Polski na Ergometrach Kajakowych w Poznaniu

8. Jakub Łużyński - kajakarz
- I miejsce K1 M sztafeta 3000m finał A, na IV Mistrzostwach Polski na Ergometrach Kajakowych w Poznaniu

9. Jessica Duc - kajakarka
Mistrzostwa Polski Juniorów w Slalomie Kajakowym Kayak Cross:
- I miejsce K1 kajak slalom,
- II miejsce C1 kanadyjka slalom,
- I miejsce kajak cross

10. Monika Duc - kajakarka
- I miejsce w K1 Kobiet master Mistrzostwa Polski w maratonie kajakowym w Poznaniu

11. Waldemar Szumicki - kajakarz
26 Mistrzostwa Polski Masters w Kajakarstwie Klasycznym w Wałczu:
- III miejsce K-1 200 m,
- II miejsce K-2 200 m,
- III miejsce K-2 500 m,
- I miejsce K-4 200 m,
- I miejsce k-4 500 m

12. Krzysztof Kołtun - kajakarz
- III miejsce – brązowy medal w K-4 200 m 26 Mistrzostwa Polski Masters w Kajakarstwie Klasycznym w Wałczu,
- III miejsce K-1 sztafeta 116 km Ultra Maraton Memoriał Aleksandra Doby w Tomaszowie Mazowieckim

13. Krzysztof Sierszeń - kajakarz
- III miejsce brązowy medal w K-4 200 m Mistrzostwa Polski Masters w Kajakarstwie Klasycznym w Wałczu,
- III miejsce, brązowy medal K-1 sztafeta 116 km Ultra Maraton Memoriał Aleksandra Doby w Tomaszowie Mazowieckim

14. Andrzej Nowak - kajakarz
- III miejsce K-4 200 m na 26 Mistrzostwach Polski Masters w Kajakarstwie Klasycznym w Wałczu,
- III miejsce K-1 15,2 km na 37 Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym w Poznaniu

IV. Ludowy Klub Sportowy „PIAST” Sieradz

15. Oliwia Bilnik - zapaśniczka
- II miejsce w XI Międzynarodowy Memoriał im. Henryka Wołoszyna w Zapasach,
- II miejsce w XXIII Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z Okazji Odzyskania Niepodległości,
- II miejsce w XXV Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Burmistrza gminy Wołów,
- III miejsce Międzynarodowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Malczyce

16. Gabriela Krzemińska - zapaśniczka
- I miejsce w XXIII Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym z Okazji Odzyskania Niepodległości,
- I miejsce w XXV Międzynarodowym Mikołajkowym turnieju Zapaśniczym w Wołowie

17. Filip Żbik - zapaśnik
- I miejsce Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Wójta Gminy Malczyce,
- I miejsce w XII Międzynarodowym Turnieju z Okazji Konstytucji 3 Maja,
- I miejsce Międzynarodowy Turniej „Lato Sieradzkie” w Zapasach,
- I miejsce III Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z Okazji Dnia Dziecka

18. Jllia Synytsia - zapaśnik
- II miejsce Ogólnopolski Turniej o Puchar Burmistrza Namysłowa,
- III miejsce Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji Konstytucji 3 Maja,
- III miejsce Międzynarodowy Turniej w Zapasach „Lato Sieradzkie”

19. Daniil Synytsia - zapaśnik
- III miejsce w XII Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym z Okazji Konstytucji 3 Maja,
- III Miejsce w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym o Puchar Wójta Gminy Malczyce,
- III Miejsce w Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Burmistrza Namysłowa

20. Nikita Synytsia - zapaśnik
- III miejsce w XXV Międzynarodowym Mikołajkowym Turnieju Zapaśniczym o Puchar Burmistrza Gminy Wołów,
- III miejsce XXIV Memoriał Marcina Kurpińskiego Województwa Łódzkiego

V. Uczniowski Klub Sportowy „Dziesiątka” w Sieradzu

21. Piotr Dłubała – piłka siatkowa – trener

VI. Ludowy Klub Sportowy „MOSIR SIERADZ” w Sieradzu

22. Jan Ignasiak - lekkoatleta
- II miejsce na Mistrzostwach Polski Masters bieg na 2 km z przeszkodami,
- III miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski Masters w trójskoku

23. Miłosz Jarząb - lekkoatleta
- II miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x200

24. Patryk Pawłowski - lekkoatleta
- II miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x200

25. Jakub Pędziwiatr - lekkoatleta
- II miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x200

26. Jarosław Gołąb - lekkoatleta
- II miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet 4x200

27. Tymon Klucha - lekkoatleta
- II miejsce w Mistrzostwach Polski Lekkoatletyka dla Każdego u 14 na 300 m,
- III miejsce w Mistrzostwach Polski LDK Sztafeta 8x200

28. Hanna Piątkowska - lekkoatletka
- II miejsce w Mistrzostwach Polski u 16 100 m,
- III miejsce w Mistrzostwach Polski u 16 300 m,
- I miejsce w Mistrzostwach Polski Sztafet sztafeta szwedzka,
- I miejsce w Mistrzostwach Polski LDK 100 m

29. Róża Skotnicka - lekkoatletka
- III miejsce w Mistrzostwach Polski Lekkoatletyka dla Każdego u 12 sztafeta 8x200

VII. Uczniowski Jacht Klub Sportowy „SZTURWAŁ” w Kaliszu

30. Szymon Cieślak – żeglarstwo - windsurfing
- I miejsce Mistrzostwa Polski Klas Olimpijskich,
- II miejsce – Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego U17,
- I miejsce – Formuła Windsurfing Gran Prix U17

bp / źródło: Starostwo Powiatowe w Sieradzu
Komentarzy: 9

Dodaj komentarz

Komentarze

prawda 13.06.2024 21:34:33
Tak /22/ w Łódźi 2000 pprz nie startował DNS , natomiast startował w skoku wzwyż zaj.II m.
tenis 12.06.2024 13:31:16
chciałem w tenisa pograć. ale korty zajęte - a jak zajęte to nie ma u kogo się zapisać.
mieszkaniec 12.06.2024 13:02:01
Pytanie gdzie w tym mieście mogą dzieci 7-10 lat pograć w koszykówkę między powiedzmy godziną 16 a 20? Boisko przy szkole 3 pozamykane na klucz i łańcuchy, przy 10 pozamykane albo pourywane obręcze, 9 zakaz wstępu, MOSiR tu najlepsze na boisku do koszykówki „grają” „T E N I S I Ś C I” blokując i wyganiając z boiska do KOSZYKÓWKI a jest do tego z 5 kortów tenisowych przeznaczonych do właśnie tenisa. Wiem zostaje boisko przy Zielonym Osiedlu ale to chyba jedyne dostępne i dużo chętnych.
?? 12.06.2024 11:12:22
ale powiat sieradzki ma fajnych starostów . Super ciacha
Fan LA. 11.06.2024 20:28:23
Pozycja 22 / Jan Ignasiak nie startował w 2023 na 2000m przeszkody .Mistrzostwa odbyły sie w Łodzi , wiec jak zdobyl wice skoro nie biegał na tym dystansie .Cos tu smierdzi w tym temacie.
Sieradzanin 11.06.2024 16:48:46
Ależ rozdrobnione nagrody, z roku na rok coraz bardziej rozmienia w na drobne
kibic 11.06.2024 16:22:50
Przewaga weteranów, w większości emeryci i renciści - to stypendyści ZUSu. Młodzi - brak medali mistrzostw Polski juniorów i seniorów,brak powołań do kadry narodowej,brak powołań do reprezentacji Polski. Brakuje sumitek z Włynia i ich trenera,brakuje młodych piłkarzy i młodych siatkarek i siatkarzy.
Sympatyk 11.06.2024 16:00:17
Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz Starostwa .Pozdrawiam
aa 11.06.2024 14:45:08
a eroPatryk co w szkole go nie ma a trenuje na mickiewicza?

Więcej informacji

Sieradz

Pomimo kaprysów pogody Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy przy ul. Sikorskiego w Sieradzu tętnił wczoraj życiem. Odbył się tam charytatywny piknik motoryzacyjny. Z pomysłem wyszło Sieradzkie Stowarzyszenie Sportu Motorowego TEAM50.

0

Zduńska Wola

Kolejne dwie zduńskowolskie szkoły będą zasilane energią produkowaną ze słońca. Samorząd powiatu zdobył blisko 500 tys. zł finansowania na montaż paneli fotowoltaicznych na budynku I Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Zduńskiej Woli.

3

PATRONAT
Sieradz

Około 200 dzieci wzięło udział w trzeciej edycji turnieju piłkarskiego Balcerzak Cup. Organizatorką zawodów jest najlepsza piłkarka z naszego regionu i reprezentantka Polski w piłce nożnej Patrycja Balcerzak.

8

Nasze Radio 104,7 FM

11:33

My
Myslovitz

Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie

11:35

Pójdę z tobą w świat
Test

Kontakt do studia

kontakt@nasze.fm

502 27 11 11

43 827 11 11

Co, gdzie, kiedy

17.06.2024

Dni Zduńskiej Woli
Miejska Biblioteka Publiczna

21.06.2024

Dzień Dziecka
Teren wokół Ratusza

22.06.2024

IX Bieg Warcki - Track 10 km
Warta
Dni Warty
Plac Targowy w Warcie
Więcej...









Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1+4Margaret
Miłego lata
2+9Dua Lipa
Illusion
3-1Shakira feat. Cardi B
Punteria