13.07.2024 21:05:43

Bomba i srebro

Zduńskowolanka Karolina Bomba (Skra Warszawa) wywalczyła w Lublinie młodzieżowe wicemistrzostwo Polski w rzucie młotem. Startowali też inni lekkoatleci z naszego regionu, a blisko medalu był Szymon Gabrysiak z PARK-u Zduńska Wola.

(fot. PZLA)

W najlepszej próbie Bomba rzuciła na odległość 60.85 m. W całym konkursie oddała tylko dwie ważne próby, a swój najlepszy wynik osiągnęła w ostatniej kolejce, dzięki czemu awansowała z trzeciej na drugą lokatę. Wygrała Aleksandra Nowaczewska z klubu Start Nakło (61.07 m), a podium uzupełniła Maria Duszkiewicz ze Stali Mielec (59.59 m).

Wychowanka PARK-u Zduńska Wola wywalczyła już komplet medali, jeśli chodzi o mistrzostwa Polski w kategorii młodzieżowców. Rok temu miała złoto, a dwa sezony temu srebro.

Bardzo dobre zawody zaliczył też Gabrysiak. W konkursie trójskoku zajął piąte miejsce i wynikiem 14.98 m poprawił rekord życiowy. By stanąć na podium trzeba było skoczyć o 11 cm dalej, a zwycięstwo dał wynik 15.76 m. Gabrysiak zajął też 8. lokatę w skoku w dal. Konkurs zakończył z wynikiem 675 m.

8. miejsce w trójskoku zajął kolejny z zawodników PARK-u Maciej Szewczyk, który skoczył 13.52 m.

W biegu na 800 m na 8. pozycji zameldowała się Paulina Rębacz. Zawodniczka Żegliny Sieradz pobiegła w czasie 2:11.67. Startowała też w biegu na 1500 m. Zajęła 17. miejsce z wynikiem 4:41.26.

W rzucie młotem Tomasz Ratajczyk (AZS AWF Warszawa) nie oddał żadnej mierzonej próby. Od lutego zduńskowolanin zmaga się z kontuzją w odcinku lędźwiowym i prawdopodobnie czeka go operacja.