27.07.2024 18:39:14

Wiktor Kruszwic z medalem mistrzostw Polski

W Radomiu trwają mistrzostwa Polski juniorów w lekkoatletyce. Trzecie miejsce w rzucie młotem zajął Wiktor Kruszwic (PARK Zduńska Wola). Dla podopiecznego trenera Tomasza Szewczyka to kolejny medal w karierze.

(fot. Tomasz Szewczyk)

W finale Kruszwic rzucił na odległość 61.12 m. Zawodnicy, którzy go wyprzedzili okazali się wyraźnie lepsi. Zwyciężył Szymon Groenwald (AZS AWF Warszawa) z wynikiem 69.98 m, drugi był Jakub Pracharczyk (Skra Warszawa) – 65.87 m. Dodajmy jednak, że obaj są starsi od zduńskowolanina, dla którego to pierwszy sezon w grupie juniorów.

7. miejsce zajął Jerzy Mes (MKS Zduńska Wola), który poprawił rekord życiowy – 55.51 m. 9. był Jakub Szewczyk (PARK) – 51.14 m, a na 21. pozycji został sklasyfikowany Franciszek Opaliński (PARK) – 38.40 m.

Dla Kruszwica to czwarty medal mistrzostw Polski. Do tej pory miał tylko złote krążki. Jako młodzik zwyciężał dwukrotnie, a rok temu wygrał w kategorii juniorów młodszych.

W Radomiu startowali też inni zawodnicy PARK-u. W trójskoku Natalia Makówka zajęła 6. miejsce (11.77 m). Była też 7. w skoku wzwyż (1.55 m). Jędrzej Kotowski był 8. w trójskoku (13.32 m) oraz 17. w skoku dal (6.13 m - rekord życiowy). W biegu na 100 m 28. miejsce zajął Krystian Komisarczyk (11.51 s. - rekord życiowy).