TPZW pamięta o powstańcach warszawskich
W przeddzień 80. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego uczczono w Zduńskiej Woli pamięć osób które brały udział w zrywie w stolicy i spoczywają na zduńskowolskich cmentarzach. Akcję przeprowadzili działacze Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli.
W środę, 31 lipca, groby powstańców warszawskich spoczywających na starym cmentarzu przy ul. Łaskiej oraz cmentarzu komunalnym przy ul. Bema w Zduńskiej Woli, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli udekorowali szarfami biało-czerwonymi z symbolicznym napisem "63 Dni Powstania Warszawskiego". Tym gestem oddali wyrazy wdzięczności, pamięci i szacunku warszawskim bohaterom, wśród których kilku to zduńskowolanie. Oznakowanie mogił w ten sposób było możliwe dzięki życzliwości i współpracy Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli z Oddziałowym Biurem Upamiętniania Walk i Męczeństwa Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi.
Na starym cmentarzu przy ul. Łaskiej udekorowano groby następujących powstańców:
· Stefana Chmiela
· Władysława Jachowicza ps."Konar"
· Heleny Janiak
· Zbigniewa Jankowskiego ps. "Suchy"
· Jerzego Macińskiego ps. "Pokrzywa"
· Bolesława Oczechowskiego ps. "Bolek"
· Jana Oczechowskiego ps. "Topór" (grób symboliczny)
· Leszka Oczechowskiego ps. "Dziryt" (grób symboliczny)
· Stanisława Troszczyńskiego ps. "Śmigły"
· Jadwigi Truszkowskiej ps. "Luba"
· Kazimierza Ulmana ps. "Krakus"
· Franciszka Ulmana
Na cmentarzu miejskim przy ul. Bema były to groby:
· Ireny Barczak
· Wiesławy Tęsiorowskiej ps. "Ewa", "Pszczółka"
Więcej informacji
Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą
Wczoraj, 22:17:33
Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Wczoraj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Wczoraj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.
Komentarze