10.08.2024 18:58:36

Dobre otwarcie, gorsze zakończenie

Piłkarze Warty Sieradz pierwszy raz w tym sezonie III ligi zagrali przed własną publicznością. Zremisowali z beniaminkiem Polonią Lidzbark Warmiński 2:2. Sieradzanie prowadzili w tym spotkaniu 2:0, ale rywale zdołali odrobić straty.

W wyjściowej jedenastce Biało-Zielonych znaleźli się ci sami piłkarze, co tydzień temu podczas meczu z rezerwami Legii Warszawa. Sieradzanie objęli prowadzenie w 19 minucie spotkania. Z bliskiej odległości do siatki trafił Artur Sójka. Dla 23-letniego pomocnika był to pierwszy gol dla Warty. Ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców. Tym razem Sójka wykorzystał podanie od Jakuba Pieli. Niestety tuż przed przerwą goście zdobyli bramkę kontaktową. Bramkarza Warty pokonał Yugai Shinonaga. Japończyk był tez bohaterem kolejnej akcji, w której padła bramka. W 77 minucie został sfaulowany przez Szymona Pietrzaka i sędzia odgwizdał rzut karny. Z linii jedenastu metrów nie pomylił się Cezary Sobolewski, który ustalił wynik spotkania na 2:2.

Warta Sieradz – Polonia Lidzbark Warmiński 2:2 (2:1)
1:0 – Artur Sójka (19’)
2:0 – Artur Sójka (31’)
2:1 – Yugai Shinonaga (45+2’)
2:2 – Cezary Sobolewski (78’)

Skład Warty: Zelenskyi – Gandziorowski, Lis, Ślesicki – Sójka, Piela (63’ Knap), Trubnikov, Pietrzak, Maćczak (79’ Popczyk) – Pawlak (ż) (87’ Oyedele), Kręcichwost (ż) (87’ Zawadzki)

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Stomil Olsztyn 0:0
GKS Bełchatów – Victoria Sulejówek (jutro 17:00)

W czwartek o godzinie 15:00 Warta zagra na wyjeździe ze spadkowiczem z II ligi Stomilem Olsztyn.

Komentarzy: 20

marek 13.08.2024 09:29:33
Rezerwy Warty Sieradz wartość swoją pokazały w Brąszewicach , dostali 2:1 i to był najmniejszy wymiar kary, nie pomógł nawet zaciąg z pierwszej drużyny. Gra się umiejętnościami na nazwiskami i nazw drużyn . Można by to było w skrócie nazwać " przyjechały Paniska z Warty na wieś i dostali bęcki "
Do Głos Ludu 12.08.2024 11:00:01
Zgadzam się. Na wiosnę wszyscy grali bardzo dobrze, nawet ci z ławki. Teraz kasa poszła na 7 nowych a ten z Białorusi to podobno grać nie może bo papiery nie dotarły od Łukaszenki. Po co, jak można było dać podwyżkę Miazkowi, Adamiakowi, Mielczarkowi czy nawet Czyżewskiemu i dać grać wszystkim z tej wiosennej ekipy.
Do kix do do nic się nie stało 11.08.2024 20:09:36
Oni sami nie wiedza kto gra na jakiej pozycji to nie pytaj. A te nowe nabytki jak z numerem 11 czy ten wspomniany gdzie gra to dajcie sobie siana. Jedyny Sojka .Nie łudźcie się że coś będzie. A odnośnie motywacji to nie ma jak widać bo chyba dziwne ze wszyscy odchodzą od lat.
ziomek 11.08.2024 17:37:22
kibice warto to są bardzo naiwni ludzie, przecież co roku jest tak samo, to po kiego grzyba tak się podniecać ? Ja się tylko zastanawiam, czy sponsorom nie jest żal wywalać kasy w błoto ?
Eh 11.08.2024 16:20:31
Zaczęło się... Teraz pewnie wszystko w trąbę:)
kix 11.08.2024 16:19:22
popczyk to jest napastnik???? czy rezerwowy bramkarz......bo w obu meczach zgrał....10 minut-szacun poprostu klekajcie narody
Do nic się nie stało 11.08.2024 13:52:03
Chcesz żeby chłopaki z ławki z 3 ligi rozwijali się w okręgówce??? To lepiej ich wypożyczyć do 4 ligi tak jak zrobili z Pawlakiem do Sokoła .Albo pozwolić rezerwom awansować do 4 ligi a nie oddawać za frajer 3 awanse. Jaką oni mają motywację do gry?
Głos Ludu 11.08.2024 13:05:52
Na wiosnę nie miało żadnego znaczenia kto przyjeżdżał do Sieradza, czy była to uznana marka, czy beniaminek, czy lider tabeli. Chłopaki w każdym meczu szli jak czołg, po swoje, z ogromnym zaangażowaniem, determinacją, odpowiedzialnie! Dawali z siebie wszystko do ostatniej minuty! Wczoraj, po niektórych chłopakach, nie było tego widać.
Nic się nie stało.. 11.08.2024 11:43:46
W każdym dobrze zbilansowanym zespole 2-3 zmian dokonuje się w okolicach 60-70 minuty! Panowie, niestety sfrajerowaliście się i dotyczy to także.. Trenerów, a może przede wszystkim Trenerów! Chłopaki na ławce są przyspawani, czy za słabi na 3 ligę!?? Jeżeli za słabi, to trzeba im dać szansę gry i rozwoju w.. okręgówce, a rozejrzeć się za pełnowartościowymi zmiennikami, którzy po wejściu nie obniżą poziomu zespołu!! Ponadto, kiedy w dłuższej perspektywie czasowej zostanie sprawdzony Zawadzki!?? Wyciągajcie szybko wnioski, bo to tylko osiem meczów w Sieradzu w tej rundzie i za chwilę nie będzie gdzie frajersko pogubionych punktów odrabiać. Głowa do góry i.. powodzenia w Olsztynie!!! WartaRazem.
Jaś 11.08.2024 11:03:53
To ile będzie medali od piłkarzuf?
Sieradzka Gościnność 11.08.2024 09:37:44
Do gwiazdki jeszcze daleko, a Warta juz rozdaje prezenty swoim przeciwnikom, w dodatku na swoim boisku. No, tacy grzeczni chłopcy!
Taka prawda 11.08.2024 08:49:02
Dobrze żarło i.. zdechło. A była wyborna okazja na pozycję lidera z Kompletem punktów!!!
XVW 11.08.2024 08:31:16
Bramka kontaktowa do szatni na 2-1 zrobiła swoje. W drugiej połowie naszym chłopakom zabrakło sił i dlaczego trener zrobił tak późno zmiany?
EPD 11.08.2024 08:13:37
Do Sdz. Oni nie nadają się na 5 ligę tak jak ty nie nadajesz się do komentowania. Współczuć to powinnes sobie a nie kibicom.
Znowu płacz i lament....... 11.08.2024 05:46:47
Pokaz mi beniaminka który odpuszcza??? u nas w grupie z 4 beniam wszyscy są w pierwszej 9 zobacz Pogon Grodzisk która weszła z naszej ligi do 2 ......4 mecze 12 pkt bramki 10-2 Powiem wam płaczki ze Polonia Lidzbark Warminski nie prrzegrała u SIEBIE meczu od.....3 lat!!!!!!!!!!!!!!!!! wiec naprawde szacun dla silnego beniaminka mamy jedną z najsilniejszych 3 lig cieszmy sie z kazdego punktu AVE WARTA
Kibic z okolic 11.08.2024 01:58:41
Nie stać Warty, żeby Oyedele zaczynał mecze na ławce. Sztabie Trenerski budzimy się, bo runda się już zaczęła!!
kibic 10.08.2024 22:05:51
Swego czasu tak skandowano na meczach Warty: "Pijcie mleko bo A klasa niedaleko". Generalnie piłka nożna na całym świecie jest gigantycznie przepłacona, ale co zrobić skoro ludowi lub jak kto woli kibicom trzeba dać igrzyska. To tak jak pompowano balonika dla polskiej reprezentacji na igrzyska w Paryżu. Totalna kompromitacja.
sprawiedliwy 10.08.2024 22:04:13
Trener nie lubi gdy się mówi obiektywnie i prawdę chociaż kończy się puentując gratulacje. No zostawię komentarz. Bez komentarza!
Kibic 2 10.08.2024 21:24:00
Dobry mecz zwłaszcza pierwsza połowa. Wynik nie odzwierciedla jakości drużyny. Więcej zgrania i będzie dobrze.
Sdz 10.08.2024 20:12:36
Oni się nadają na 5 ligę a najbardziej współczuje ludziom którzy ich oglądają i jeszcze płacą za bilety -.-

Znamy wyniki przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Mieszkańcy w głosowaniu podjęli decyzję, które projekty będą realizowane w ich okolicy. To aż 152 zadania o łącznej wartości 8 milionów złotych.

0

Walizka zwana wyobraźnią

Wczoraj, 13:50:18

Czyja walizka? Czyja wyobraźnia? Przekonamy się we wtorek 24 września o godzinie 17.00 w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu. Jednak już dziś uchylamy rąbka tajemnicy... . Chodzi o poetę, który obchodziłby w tym roku setne urodziny.

0

Kolejne obrady radnych

Wczoraj, 15:58:09

W Złoczewie (pow. sieradzki) odbyła się dziś kolejna w tej kadencji sesja rady miejskiej. Radni m.in. zapoznali się z informacją dotyczącą stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie działania Komisariatu Policji w Złoczewie za rok 2023.