21.08.2024 19:08:19

Klęska Warty Sieradz

To był bardzo nieudany mecz dla Warty Sieradz. W 4. kolejce III ligi Biało-Zieloni przegrali z Pelikanem Łowicz aż 0:5. Pierwsze trzy bramki padły już na samym początku spotkania.

Mecz zaczął się fatalnie dla piłkarzy z Sieradza. W nieco ponad kwadrans Pelikan zdobył aż trzy gole. Najpierw po uderzeniu głową do siatki trafił Adrian Olpiński, który przymierzył w samo okienko. Następnie po nieudanej interwencji Mykyty Zelenskyi’ego do pustej bramki strzelił z dystansu Piotr Basiuk. Chwilę później z bliska bramkarza Warty pokonał Patryk Czarnowski. W pierwszej połowie sieradzanie nie stworzyli sobie ani jednej dogodnej sytuacji bramkowej. Bliski podwyższenia wyniku był Bartosz Woder, po którego strzale piłka odbiła się od poprzeczki.

Lepsze okazje Warta miała w drugiej części spotkania. W 63 minucie Bartłomiej Kręcichwost uderzył z główki, a piłka odbiła się od poprzeczki. Chwilę później groźny strzał oddał też Mateusz Popczyk. Niestety do siatki znów trafiali przyjezdni. Zelenskyi wybronił w sytuacji sam na sam z rywalem, ale nie miał już szans przy dobitce Marka Grądzkiego. Później z dystansu trafił Woder, który ustalił wynik spotkania na 5:0.

W czterech poprzednich meczach Warta odniosła zwycięstwo, remis i dwukrotnie przegrała. Dla Pelikana była to pierwsza wygrana. Wcześniej poniósł same porażki.

Przed spotkaniem minutą ciszy uczczono pamięć Franciszka Smudy – selekcjonera reprezentacji Polski w latach 2009-2012. Z Widzewem Łódź dwukrotnie sięgał po mistrzostwo kraju oraz awansował do Ligi Mistrzów. Do tytułu mistrza Polski poprowadził też Wisłę Kraków.

Warta Sieradz – Pelikan Łowicz 0:5 (0:3)
0:1 – Adrian Olpiński (3’)
0:2 – Piotr Basiuk (13’)
0:3 – Patryk Czarnowski (16’)
0:4 – Marek Grądzki (73’)
0:5 – Bartosz Woder (81’)

Skład Warty: Zelenskyi – Gandziarowski, Lis, Ślesicki – Sójka (62’ Oyedele), Karlikowski (62’ Popczyk), Piela, Trubnikov, Pietrzak (ż), Maćczak (46’ Kręcichwost - ż) – Pawlak (62’ Kacperski)

18. Mławianka Mława: 1

W niedzielę o 14:00 Warta zagra na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Komentarzy: 30

Dodaj komentarz

Nick 23.08.2024 10:47:10
Warta weszła na swój normalny poziom.
Chichot 23.08.2024 09:25:32
No i mamy strefę spadkową, brawo. Bramkarz co to za cudak?? Mam pytanie czy mogę zwrócić chciasz za połowę karnet??
Kibic z okolic 23.08.2024 09:10:54
Zbudowali Najgorszy zespół od momentu awansu. A już stworzona obrona, to.. gwarancja powrotu do IV ligi! Ani nie potrafią bronić ani nie włączają się do ataku. Cztery mecze i 11 bramek straconych, średnio 2,75 na mecz! Najgorszy wskaźnik w lidze!
Sieradzanin 23.08.2024 06:45:52
Komunikacja na boisku - brak. Jakość piłkarska połowy kadry pierwszego zespołu wymagana na 3ligowym poziomie - brak. Zaangażowanie i odpowiedzialność, m.in. odpowiedzialność za wynik - brak. Optymalne Wybory personalne pierwszej 11tki - brak. Opiniowanie i ustalanie przydatności zawodników ściągniętych przed startem ligi - brak. W zasadzie, można by napisać, wszystko - brak. No Ale, na jakiej podstawie wypłacają sobie wynagrodzenia w tym klubie, jakie jest kryterium oceny zawodników i Trenerów?
Sieradzak 22.08.2024 21:26:59
Wtrącając się to tematu trenera to tak na prawdę trzeba się zastanowić nad zmianą i to najlepiej jak najszybciej. Nie trzeba robić dużych zmian . Jest w Akademii jeden trener który robi niezłą robotę z młodzieżą . Ma doświadczenie w prowadzeniu zespołów seniorskich i to z dużym powodzeniem. Dodatkowo jak pamiętam zawsze stawia i lubi wprowadzać mlodzież. Prezesie nie ma nad czym się zastanawiać.Zmiana jest konieczna.
ziomek 22.08.2024 21:24:37
4 liga już czeka :))))))
Kibic Warty tata zawodnika w Akademii Warty 22.08.2024 21:20:45
Byłem na meczu dobrze że nie kupiłem karnetu. Tragedia. Zawodnicy nie wiedzą co mają robić na boisku. Bez ładu i składu. Jak rok temu usłyszałem że Orzeszek został trenerem seniorów to z rodzicami z Akademii Warty łapaliśmy się za głowę. Pan Orzeszek został dyrektorem Akademii nie ma pojęcia o niczym. W klubie nie robi nic nie dba o szkolenie młodzieży, nie ma pomysłu dla wyróżniających zawodników. Otoczył się ludźmi którzy za niego wszystko robią i w Akademii i w przy pierwszym zespole. Jak można było takiego trenera którego pogonili z Kalisza wziąć do klubu 3 ligi. Tragedia . No ale jaki prezes taki klub.
obserwator 22.08.2024 20:17:52
Zażenowanie, konsternacja po meczu. Nowy marketing poprzez sport nie pomógł, błędy indywidualne Warty w pierwszej połowie. błędy w obronie, która tak naprawdę nie istniała. Transfery to porażka. W klubie pracuje tylko P. Marek Łucka kierownik zespołu w przeciwieństwie do innych. Trener do dyspozycji Zarządu. Orzeszek odpoczywaj w swej skorupce od orzecha,
Kibic 22.08.2024 18:07:13
Obiektywnie patrząc trenem Orzeszek do wymiany on ich niczego nie nauczył i nie nauczy jego wizja nie da się na to patrzeć
Zielony 22.08.2024 16:19:17
Gdzie ten bramkarz uczył się rzemiosła... nie do uwierzenia. Totalna padaka i brak profesjonalizmu. Po tym meczu chyba tak słabej Warty jeszcze nie było. Nawet wtedy gdy walczyła o utrzymanie. Dotyczy to również całego tego sztabu szkoleniowego. A wczoraj na meczu był Pan Jóźwiak Bogdan....
esi 22.08.2024 11:42:36
zamknąć i rozwiązać tą drużynę, która generuje duże długi i nic z tego nie ma. Mecze ogląda garstka ludzi, szkoda zachodu. Zamiast tego postawić na drużyny młodzieżowe po to żeby młodzi piłkarze z regionu mieli szansę przebić się do wielkiej piłki. Ta drużyna i tak im tego nie gwarantuje, bo włodarze klubu wolą stawiać na obcych.
Elmo 22.08.2024 09:49:05
Hetman pokazuje więcej ambicji
Sieradz 22.08.2024 09:16:50
Wywiady,filmiki,fotki,prezentacje,bilety tylko cukierków brakuje, a gdzie solidne przygotowanie do nowego sezonu ? Rozbudowany sztab szkoleniowy, rozbudowane zaplecze, optymistyczne zapowiedzi członków zarządu i co - nic ! Cała para poszła w gwizdek zamiast w nogi i głowy, Połowa transferów to porażka, a oferowana sprzedaż starych spranych koszulek to wstyd.
Roman 22.08.2024 09:06:33
Bramkarz słaby, niepewny i jeszcze cały czas wychodzi daleko z bramki. Raz był na połowie boiska. Szok.
Jakub 22.08.2024 08:28:49
Pisałem już wcześniej, admina nie puścił. Więc jeszcze raz. Nie będzie dobrze w Sieradzu jeśli nie będzie stabilizacji. Wymiana co sezon prawie całego składu nic dobrego nie wróży. Prezes dumny, znający się oczywiście na piłce, szantazujacy P Prezydenta bo kasy mało. I tak to będzie w naszym kiubie, walka o utrzymanie. Pozdrawiam.
dnf 22.08.2024 08:24:23
1000 orlików !!!
Alex 22.08.2024 06:29:49
3 x trening. Pelikan poukładany widać, że każdy wiedział co ma robić na boisku. U nas chaos jakby nie trenowali tego co mają grać . Zmiany ożywiły mecz i chyba niektóre nasze asy muszą chwilę odpocząć a dać pograć innym. Praca,trening i walczyć o 3 pkt ze Switem tak jak Pelikan powalczył z nami.
kix 22.08.2024 06:26:33
Bramkarz to był tzw lotny??? hmmm wogóle to galismy z bramkarzem?????hm...moze inaczej ktos tam grał wogóle????? czy zabawa w chodzonego była?
Warciarz 22.08.2024 02:12:07
Dno i wstyd - rzeź niewiniątek. Dobrze że karnetu nie kupiłem
Kierownik Burdelo 21.08.2024 21:33:12
Admin noe blokuj komentarzy!!!
Kibic 21.08.2024 20:48:17
Czyli wszystko wraca do normy z tym składem będzie bardzo ciężko się utrzymać w 3 lidze
Wwo 21.08.2024 20:32:52
Źle się dzieje. Brakuje Miazka
Zielony 21.08.2024 20:05:33
Prezes uśmiechy słał nadal? Skład węgla i papy. Kogo wy nasciagaliscie? Dno.
Kibic 2 21.08.2024 19:59:22
Wstyd dla Sieradza nie tylko dla Orzeszka. Jak to dalej będzie?
Xx 21.08.2024 19:49:40
Czyli wszystko w normie. Zamiast chodzić po mieście filmiki nagrywać rozdawać bilety niech pan Orzeszek do pracy się weźmie bo siły brak a nie lans w tv i śmichy
Kierownik Burdelo 21.08.2024 19:45:36
Co wy robicie? Wy nasza Warte hanbicie!?
Realizm 21.08.2024 19:45:27
Będzie tylko gorzej. Dlatego nie narzekacie
zawiedzony kibic 21.08.2024 19:20:29
Warciarze pijcie mleko bo A klas niedaleko
Sprawiedliwy. 21.08.2024 19:20:28
Trener Won. Z Legia fart. Bez ambicji piłkarzyki. Jeszcze wkleję komentarz taki spod okręgów ki bo pasuje idealnie. Nowe nabytki to takie akurat do drugiej. Tylko po co? Dziwić sie ze nikt nie zostaje. Za co? Za kawałek pizzy. a nowym miejsce sie należy i kasę golą. Opowiadanie bajek w wywiadach o szkoleniu, wprowadzaniu. Chyba swoich dzieci. Niech miasto jeszcze sypnie. Będą nowi bo nie swoje sie dobrze wydaje tylko czy nikomu już na tym nie zależy? Doświadczenia ostatnich lat na to wskazuje. Odnośnie Złoczevi to wcale zaraz spaść nie musi bo zawsze może kogoś dobrać. Co za wczasu gadać. Działoszyn też miał spaść i nie spadł. Sieradzaki mogły śmiało grać. Na nich szkoda kasy było!
EPD 21.08.2024 19:17:30
Poprzednio 4, teraz 5, wychodzi na to, że za parę dni 6! Wstyd.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi ogłosił przetarg na wykonanie drugiego etapu kompleksowej przebudowy drogi wojewódzkiej 482 w Zduńskiej Woli. Chodzi o 4-kilometrowy docinek tzw. zduńskowolskiej obwodnicy od skrzyżowania z ul. Karsznicką do skrzyżowania z ul. Pomorską.

0

W Sieradzu ruszyły pomiary oraz prace geologiczne w związku z planowaną szybką koleją, która ma powstać w ramach Centralnego Portu Komunikacyjnego. Dla części sieradzan jest ważny komunikat, który wydał miejscowy magistrat. Poniżej jego treść.

2

W Warszawie odbyło się 4. Forum Miasteczek Polskich, które na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych wydarzeń z udziałem samorządowców, przedstawicieli rządu i ekspertów. W tym roku w dwudniowym spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Błaszek Piotr Świderski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Błaszkach Aleksy Pietrzak.