07.09.2024 22:11:53

Wiktoria nad Victorią

Kolejne trzy punkty dopisała do swojego dorobku Warta Sieradz. Na wyjeździe wygrała z Victorią Sulejówek 3:1. Zwycięstwo okazało się bardzo owocne, bowiem w tabeli sieradzanie awansowali z 12. na 5. miejsce.

(fot. Facebook: Klub Sportowy Warta Sieradz)

Po pierwszej połowie sieradzanie prowadzili 1:0, a bramkę tuż przed przerwą zdobył Oleg Trubnikov. Zawodnik z Ukrainy popisał się strzałem z kilkunastu metrów. Na początku drugiej połowy bardzo dobre sytuacje strzeleckie mieli Maciej KnapMichał Karlikowski. Obaj okazali się jednak nieskuteczni. Gospodarze wyrównali w 66 minucie. Z dystansu trafił Jan Dźwigała. Warta błyskawicznie objęła ponownie prowadzenie. Po podaniu Karlikowskiego Bartłomiej Kręcichwost znalazł się tuż naprzeciwko bramkarza rywali i ze stoickim spokojem wykończył akcję golem. Od 81 minuty Biało-Zieloni grali w przewadze jednego zawodnika. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Stanisław Ławcewicz-Musiolik, który za drugim razem próbował wymusić rzut karny. Warta bardzo szybko wykorzystała osłabienie rywali. W 87 minucie wynik spotkania ustalił Maksymilian Gandziarowski. Asystował mu zdobywca poprzedniej bramki Kręcichwost.

Victoria Sulejówek – Warta Sieradz 1:3 (0:1)
0:1 – Oleg Trubnikov (45’)
1:1 – Jan Dźwigała (66’)
1:2 – Bartłomiej Kręcichwost (68’)
1:3 – Maksymilian Gandziarowski (87’)

Skład Warty: Zdeb – Gandziarowski, Ślesicki, Karlikowski (ż) - Sójka, Piela (89’ Maćczak), Knap (77’ Kacperski), Trubnikov, Pietrzak (89’ Iwankiewicz) – Oyedele (83’ Popczyk), Kręcichwost (89’ Pawlak – ż)