Wczoraj, 20:10:44

Warta Sieradz w III-ligowej elicie

Piłkarze Warty Sieradz pną się do góry w ligowej tabeli. Dziś wygrali na wyjeździe z ŁKS-em Łomża 4:2 i awansowali na trzecie miejsce. W pięciu ostatnich spotkaniach sieradzanie wygrali czterokrotnie i raz zremisowali.

(fot. Facebook: Klub Sportowy Warta Sieradz)

Bohaterem pierwszej połowy okazał się Abdullahi Oyedele, który dwukrotnie zdołał pokonać bramkarza rywali. Najpierw trafił w 10 minucie, a potem tuż przed przerwą wykorzystał podanie Bartłomieja Kręcichwosta i strzelił na 2:0.

W 74 minucie Wojciech Pawlak uderzył na bramkę, golkiper sparował uderzenie, a z główki skutecznie dobił Jakub Piela. Rywale szybko się odgryźli. Już 2 minuty później bramkę zdobył Kamil Wenger. W samej końcówce padły jeszcze dwa trafienia. Ozdobą spotkania był gol Olega Trubnikova. Pomocnik z Ukrainy przejął piłkę na połowie boiska, wykorzystał to, że golkiper rywali stał daleko od swojej bramki i strzelił z odległości prawie 50 metrów. Gospodarze opowiedzieli w doliczonym czasie. Z powietrza trafił Hubert Antkowiak.

2:4 – Hubert Antkowiak (90+2’)

Skład Warty: Zdeb – Gandziarowski, Ślesicki, Karlikowski - Sójka, Piela (80’ Maćczak), Knap (67’ Lis), Trubnikov (90+1’ Iwankiewicz), Pietrzak (67’ Pawlak) – Oyedele (80’ Popczyk), Kręcichwost

Victoria Sulejówek – GKS Wikielec 2:0
Jagiellonia II Białystok – Broń Radom (jutro 12:00)
Pelikan Łowicz – Sokół Aleksandrów Łódzki (jutro 16:00)