Dzisiaj, 17:22:03

Wielki triumf! Warta wygrała z Unią i jest wiceliderem!

Wspaniałe zwycięstwo Warty Sieradz w III lidze. Biało-Zieloni wygrali z liderem Unią Skierniewice 3:1 i przynajmniej do jutra będą na drugim miejscu w tabeli. To czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo sieradzan.

Od pierwszych minut wiele działo się na boisku. Początkowo częściej w polu karnym rywali byli zawodnicy ze Skierniewic. Przełożyło się to na bramkę w 7 minucie spotkania. Do siatki trafił Kamil Sabiłło, który w poprzednim sezonie w trzech meczach przeciwko Warcie zdobył aż dziewięć bramek. W bieżących rozgrywkach ma już osiem trafień na koncie.

Sieradzanie też zaczęli napierać na defensywę Unii. Już w 11 minucie wyrównał Jakub Piela. Pomocnik Warty otrzymał znakomite podanie z prawej strony od Bartłomieja Kręcichwosta i z około dziesiątego metra trafił do pustej bramki. To jego trzeci gol w tym sezonie. Bramkarz ze Skierniewic nie był zbyt pewny w swoich interwencjach. Raz minął się z piłką, do której dobiegł Kręcichwost. Ten nie zdołał jednak oddać precyzyjnego uderzenia i piłkę sprzed bramki odbił obrońca.

W 26 minucie Kręcichwost został sfaulowany tuż przed polem karnym. Sędzia podyktował gospodarzom rzut wolny, którego wykonawcą okazał się Piela. Jego płaski strzał okazał się jednak za słaby i bramkarz bez problemu złapał futbolówkę. W kolejnej akcji, tym razem po drugiej stronie boiska niebezpiecznie z woleja uderzał jeden z zawodników Unii. Piłka poleciała jednak nad poprzeczką.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy sędzia podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Faulowany był Artur Sójka, a rzut karny pewnie wykorzystał Kręcichwost, który wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Dodajmy, że w przerwie spotkania odbył się konkurs rzutów karnych dla dzieci.

W drugiej połowie Warta skupiła się przede wszystkim na grze w kontrataku. Skierniewiczanie mieli większe posiadanie piłki, ale nie byli w stanie skutecznie przedrzeć się przez szyki obronne sieradzan. Z kolejnej bramki znów cieszyli się piłkarza z Sieradza. W 79 minucie Oleg Trubnikov oddał strzał z dystansu, bramkarz nie zdołał złapać piłki i z bliska wślizgiem do bramki trafił Bartłomiej Maćczak, który ledwie cztery minuty wcześniej wszedł na boisko.

Dla Unii była to dopiero druga porażka w tym sezonie. Warta nie wygrała z tym przeciwnikiem od 2017 roku. Sieradzanie zrewanżowali się szczególnie za poprzedni sezon, kiedy to trzykrotnie bardzo wysoko przegrywali z Unią.

Warta jest druga w tabeli i ma tyle samo punktów, co skierniewiczanie. Unia jest wyżej ze względu na lepszy bilans bramkowy. Jutro Wartę mogą wyprzedzić Wigry Suwałki oraz rezerwy Legii Warszawa.

Warta Sieradz – Unia Skierniewice 3:1 (2:1)
0:1 – Kamil Sabiłło (7’)
1:1 – Jakub Piela (11’)
2:1 – Bartłomiej Kręcichwost (40+2’)
3:1 – Bartłomiej Maćczak (79’)

Skład Warty: Zdeb – Gandziarowski, Ślesicki, Knap (63’ Lis - ż) - Sójka, Piela (90’ Przybył), Karlikowski, Trubnikov, Pietrzak (90’ Iwankiewicz) – Oyedele (75’ Maćczak), Kręcichwost (90’ Popczyk)

Wyniki 10. kolejki:
Warta Sieradz – Unia Skierniewice 3:1
Broń Radom – ŁKS Łomża 2:0
GKS Wikielec – Jagiellonia II Białystok 2:1
Sokół Aleksandrów Łódzki – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2
Mławianka Mława – Victoria Sulejówek 5:2
Polonia Lidzbark Warmiński – Stomil Olsztyn (mecz rozpocznie się o 19:00)
GKS Bełchatów – Lechia Tomaszów Mazowiecki (jutro 16:00)
Wigry Suwałki – Wisła II Płock (jutro 17:00)
Legia II Warszawa – Pelikan Łowicz (jutro 12:00)