Kierowca samochodu potrącił 18-letnią rowerzystkę
W Zduńskiej Woli na ulicy Juliusza, doszło do wypadku drogowego. Kierowca opla, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 18-letniej cyklistce, która jechała przejazdem dla rowerów. Została zabrana do szpitala. Policja apeluje o zachowanie ostrożności i bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
- W czwartek 15 maja 2025 roku, tuż przed godziną 10:00, oficer dyżurny zduńskowolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o potrąceniu rowerzystki w centrum miasta. Policjanci ruchu drogowego na miejscu ustalili, że 39-letni kierowca opla, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 18-letniej zduńskowolance, która poruszała się prawidłowo, przejeżdżała przez ulicę przejazdem dla rowerów. Kobieta w wyniku zdarzenia doznała obrażeń i została zabrana do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i wykonali czynności pod kątem spowodowania wypadku - relacjonuje Katarzyna Biniaszczyk, oficer prasowy policji w Zduńskiej Woli.
Policja apeluje o rozsądek. To, w jaki sposób zachowamy się na drodze, będzie miało swoje konsekwencje. Bądźmy zawsze skupieni wsiadając za kierownicę, by każdy z nas - pieszy, rowerzysta czy kierowca pojazdu mechanicznego - dotarł bezpiecznie do celu.
Załączamy nagranie, by ostrzec i przypomnieć, że dojeżdżając do przejścia dla pieszych lub przejazdu dla rowerów, każdy kierujący musi ustąpić pierwszeństwa przejścia i przejazdu.
Nagranie z monitoringu miejskiego dzięki uprzejmości Straży Miejskiej w Zduńskiej Woli.
Policja na swojej stronie internetowej załączyła nagranie, by ostrzec i przypomnieć, że dojeżdżając do przejścia dla pieszych lub przejazdu dla rowerów, każdy kierujący musi ustąpić pierwszeństwa przejścia i przejazdu. Znajdziecie je TUTAJ
Nagranie pochodzi z monitoringu miejskiego.
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Wczoraj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Wczoraj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego 2025/2026
Wczoraj, 13:55:45
Wojewódzka uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się dziś, 26 czerwca, w Zespole Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli Karszniach. Był to dzień podsumowań, podziękowań i wyróżnień dla uczniów, którzy w mijającym roku osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.
Komentarze