Mityng w Sieradzu
Na stadionie MOSiR-u Sieradz zakończył się Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny. Wzięło w nim udział około 300 zawodników z całego kraju. Z dobrej strony zaprezentowali się sportowcy z naszego regionu.
Warte odnotowania wyniki osiągnął Szymon Gabrysiak z PARK-u Zduńska Wola. Zwyciężył zarówno w skoku w dal, jak i w trójskoku. W tej pierwszej konkurencji osiągnął wynik 6 metrów i 92 centymetrów. To niewiele gorzej od jego życiówki, która wynosi 7 metrów. W trójskoku miał 14.51 m. Za nim było dwóch jego kolegów z klubu. 15-letni Stanisław Głogowski skoczył na odległość 13.34 m i o ponad metr poprawił dotychczasowy rekord życiowy. Podium uzupełnił Maciej Szewczyk (13.12 m).
W sprincie kobiet dominowały zawodniczki z klubu LKS MOSiR Sieradz. Na 200 m wygrała Maja Kaczmarek (25.88 s.). Tuż za nią była Hanna Piątkowska (26.15 s.), która w biegu na 100 m również uplasowała się na drugiej pozycji (12.52 s. w finale i 12.49 s. w eliminacjach).
W biegu na 800 m zwyciężyła Paulina Rębacz. Zduńskowolanka reprezentująca Żeglinę Sieradz wykręciła czas 2:17.01. Ponad 10 sekund straty miała do niej Oliwia Orzechowska z LKS-u MOSiR Sieradz, która zajęła drugie miejsce. Rębacz czwarty raz z rzędu triumfowała w sieradzkim mityngu. Rok temu również wygrała na 800 m, a wcześniej odnosiła zwycięstwa na dystansie 1000 m.
W skoku w dal wygrała Katarzyna Wiśniewska z wynikiem 5.63 m. To zawodniczka z naszego regionu, która obecnie reprezentuje AZS AWF Wrocław.
Jeśli chodzi o nasz region, to na podium stali też:
- Kacper Grabiasz (PARK) – 1. miejsce (pchnięcie kulą – 11.05 m) i 1. miejsce (rzut dyskiem – 31.75 m)
- Nikola Krzysztofiak (PARK) – 1. miejsce (100 m U14 – 14.82 s.)
- Lena Sosin (Żeglina) – 2. miejsce (400 m – 62.97 s.)
- Maciej Matusiak (PARK) – 2. miejsce (100 m U14 – 14.03 s.)
- Wiktoria Pokorska (Żeglina) – 3. miejsce (80.22 s.)
- Oliwia Wichłacz (Żeglina) – 3. miejsce (100 m U14 – 15.42 s.)
- Natalia Makówka (PARK) – 3. miejsce (trójskok – 11.63 m)
Organizatorem mityngu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sieradzu. Wszystkie wyniki TUTAJ.
Więcej informacji
Już w tę niedzielę święto lawendy
Dzisiaj, 14:26:12
To będzie już czwarta edycja lawendowego szaleństwa na plantacji "Lawenda za płotem" w Okopach koło Sieradza. W programie: wykłady, pogadanki, warsztaty, spacery, relaks wśród kwiatów, stoiska wystawiennicze, lawendowe pyszności, strefa foto , przejażdżki konne, masaże i wiele innych.
Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej Kolory Polski
Dzisiaj, 14:01:07
Piękne miejsca naszego województwa, wybitni artyści, uznane gwiazdy i znakomity repertuar obejmujący różnorodne gatunki muzyczne - od klasyki, przez jazz, po rozrywkę w nietuzinkowych aranżacjach. Tak będzie wyglądać tegoroczna odsłona Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski". Będą też bezpłatne wycieczki trasą festiwalowych koncertów.
Prezydent Zduńskiej Woli z wotum zaufania i absolutorium. Nie było jednomyślności w Radzie Miasta
Dzisiaj, 15:07:06
Prezydent Zduńskiej Woli Konrad Pokora otrzymał od Rady Miasta Zduńska wola zarówno wotum zaufania, jak i absolutorium za wykonanie budżetu za 2025 rok. Decyzje radnych nie były jednak jednogłośne, za udzieleniem poparcia głosowało 13 radnych, przeciw było 5 radnych.
Komentarze