Wsparcie dla jednostek OSP
W dniu 18 czerwca 2025 r. w sali konferencyjnej budynku B Starostwa Powiatowego w Sieradzu odbyło się uroczyste podpisanie umów z jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych z trzech powiatów: sieradzkiego, wieruszowskiego i wieluńskiego. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, Mariusz Bądzior Starosta Powiatu Sieradzkiego oraz reprezentanci OSP.
W ramach naboru dofinansowano aż 160 spośród 169 złożonych wniosków, przyznając środki w łącznej wysokości 3 118 000 zł. Każda z jednostek OSP otrzyma do 20 tys. zł na zakup wyposażenia osobistego oraz sprzętu strażackiego, niezbędnego do sprawnego i bezpiecznego prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych.
Podpisano łącznie 27 umów, w tym:
7 dla jednostek z powiatu wieruszowskiego,
9 dla jednostek z powiatu wieluńskiego,
11 dla jednostek z powiatu sieradzkiego.
W gronie jednostek OSP z terenu powiatu sieradzkiego, które otrzymały dofinansowanie, znalazły się:
OSP Starce
OSP Brzeźnio
OSP Sędzimirowice
OSP Goszczanów
OSP Leliwo
OSP Sieradz – Monice
OSP Ruda
OSP Jeziorsko
OSP Kobierzycko
OSP Stolec
Dofinansowanie umożliwi jednostkom doposażenie w nowoczesny sprzęt, poprawiający zarówno skuteczność działań ratowniczych, jak i bezpieczeństwo druhów. Inicjatywa ta doskonale wpisuje się w działania na rzecz rozwoju ochrony przeciwpożarowej oraz wsparcia lokalnych społeczności.
Więcej informacji
"Modelik" zaprasza na wystawę modeli z klocków
Dzisiaj, 15:59:23
Na kolejną wystawę zaprasza działająca w Zduńskiej Woli Grupa Miłośników Modeli i Modelarstwa "Modelik". W najbliższy weekend, a także tydzień później (27 i 28 czerwca) w siedzibie Ochotniej Straży Pożarnej w tym mieście będzie można oglądać modele z klocków konstrukcyjnych.
Sprawy samorządowe Warty
Dzisiaj, 14:55:19
Realizacja tegorocznego budżetu, zadania drogowe, czy sezon dla wodniaków w porcie jachtowym nad zalewem Jeziorsko. W samorządowym programie Posesja na antenie rozgłośni Nasze Radio gościł dziś Burmistrz Warty (Pow. Sieradzki).
Strażacy zmierzą się z realistycznym wyzwaniem. W niedzielę Strefa 112 Firefighter Challenge
Dzisiaj, 13:45:42
Już w najbliższą niedzielę, 21 czerwca, mieszkańcy będą mogli zobaczyć strażaków w akcji podczas wyjątkowych zawodów Strefa 112 Firefighter Challenge. To nowa inicjatywa, która ma pokazać, jak w praktyce wyglądają działania ratowniczo-gaśnicze.