Wsparcie dla jednostek OSP
W dniu 18 czerwca 2025 r. w sali konferencyjnej budynku B Starostwa Powiatowego w Sieradzu odbyło się uroczyste podpisanie umów z jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych z trzech powiatów: sieradzkiego, wieruszowskiego i wieluńskiego. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, Mariusz Bądzior Starosta Powiatu Sieradzkiego oraz reprezentanci OSP.
W ramach naboru dofinansowano aż 160 spośród 169 złożonych wniosków, przyznając środki w łącznej wysokości 3 118 000 zł. Każda z jednostek OSP otrzyma do 20 tys. zł na zakup wyposażenia osobistego oraz sprzętu strażackiego, niezbędnego do sprawnego i bezpiecznego prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych.
Podpisano łącznie 27 umów, w tym:
7 dla jednostek z powiatu wieruszowskiego,
9 dla jednostek z powiatu wieluńskiego,
11 dla jednostek z powiatu sieradzkiego.
W gronie jednostek OSP z terenu powiatu sieradzkiego, które otrzymały dofinansowanie, znalazły się:
OSP Starce
OSP Brzeźnio
OSP Sędzimirowice
OSP Goszczanów
OSP Leliwo
OSP Sieradz – Monice
OSP Ruda
OSP Jeziorsko
OSP Kobierzycko
OSP Stolec
Dofinansowanie umożliwi jednostkom doposażenie w nowoczesny sprzęt, poprawiający zarówno skuteczność działań ratowniczych, jak i bezpieczeństwo druhów. Inicjatywa ta doskonale wpisuje się w działania na rzecz rozwoju ochrony przeciwpożarowej oraz wsparcia lokalnych społeczności.
Więcej informacji
Wójt Gminy Zduńska Wola Antoni Wujda z wotum zaufania i absolutorium
Dzisiaj, 10:59:26
Podczas XXX sesji Rady Gminy Zduńska Wola radni udzielili wójtowi Gminy Zduńska Wola Antoniemu Wujdzie wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2025 rok. W obu głosowaniach radni byli jednomyślni.
Cudzoziemiec wpadł podczas akcji Trzeźwość
Dzisiaj, 10:25:37
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sieradzu w ramach działań "Trzeźwość" zatrzymali obywatela Uzbekistanu. 42-latek kierował Volkswagenem mając w organizmie 1,6 promila alkoholu, łamiąc jednocześnie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Zaproszenie nad wodę do Byczyny
Dzisiaj, 08:46:23
Rada Młodzieży zaprasza na Olimpiadę Wędkarską Młodzieży dla członków uczestników PZW z Okręgu PZW w Sieradzu w dniu 04 lipca 2026r. Trwają zapisy chętnych.