Drgnęło w sprawie nowych parkingów
Portal nasze.fm wraca do tematu problemów z parkowaniem pojazdów na pl. Wojewódzkim w Sieradzu. W dni robocze zatłoczone są także tereny przyległe. Jest szansa, że sytuację da się choć trochę poprawić w przyszłym roku.
Ten obszar to ścisłe centrum Sieradza, gdzie funkcjonują m.in. starostwo, magistrat, sądy, prokuratury, czy wreszcie prywatna szkoła. Z parkowaniem, poza dniami wolnymi od pracy, ciężko. Jak dowiaduje się nasze.fm są szanse, że kierowcy powinni tu mieć w końcu łatwiej.
- My mamy świadomość, że ze znalezieniem miejsca do zaparkowania jest w tym obszarze zwykle ciężko. Sami tego zresztą jako radni doświadczamy przyjeżdżając do Sieradza na sesję, czy posiedzenie komisji. Jest już w opracowaniu dokumentacja pod dwa parkingi. Jeden z nich, na 59 miejsc, będzie pomiędzy salą konferencyjną C starostwa, a gmachem sądów. Drugi obliczony na 58 miejsc pomiędzy budynkiem A starostwa, a siedzibą prokuratur. W momencie, gdy wspomniana dokumentacja będzie gotowa trzeba będzie jeszcze pomyśleć o sfinansowaniu tego zadania - mówi Michał Wzgarda, przewodniczący Rady Powiatu Sieradzkiego.
Samorządowiec ocenia, że z przygotowaniem nowych miejsc parkingowych wokół starostwa będzie można ruszyć nie wcześniej, niż w przyszłym roku. Będziemy jeszcze do tego tematu wracali. Warto przypomnieć, że w Sieradzu z inicjatywą utworzenia nowych miejsc do parkowania wystąpiła grupa radnych miejskich. Ci wskazali na fragment działki pomiędzy siedzibą sądów, a ul. Jana Pawła II. Tam komunikacja miałaby się odbywać przez sąsiedni parking położony przy ul. Piłsudskiego.
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Dzisiaj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Dzisiaj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego 2025/2026
Dzisiaj, 13:55:45
Wojewódzka uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się dziś, 26 czerwca, w Zespole Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli Karszniach. Był to dzień podsumowań, podziękowań i wyróżnień dla uczniów, którzy w mijającym roku osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.
Komentarze