23.06.2025 13:57:52
Sieradz

Drgnęło w sprawie nowych parkingów

Portal nasze.fm wraca do tematu problemów z parkowaniem pojazdów na pl. Wojewódzkim w Sieradzu. W dni robocze zatłoczone są także tereny przyległe. Jest szansa, że sytuację da się choć trochę poprawić w przyszłym roku.

(fot. nasze.fm)

Ten obszar to ścisłe centrum Sieradza, gdzie funkcjonują m.in. starostwo, magistrat, sądy, prokuratury, czy wreszcie prywatna szkoła. Z parkowaniem, poza dniami wolnymi od pracy, ciężko. Jak dowiaduje się nasze.fm są szanse, że kierowcy powinni tu mieć w końcu łatwiej.

- My mamy świadomość, że ze znalezieniem miejsca do zaparkowania jest w tym obszarze zwykle ciężko. Sami tego zresztą jako radni doświadczamy przyjeżdżając do Sieradza na sesję, czy posiedzenie komisji. Jest już w opracowaniu dokumentacja pod dwa parkingi. Jeden z nich, na 59 miejsc, będzie pomiędzy salą konferencyjną C starostwa, a gmachem sądów. Drugi obliczony na 58 miejsc pomiędzy budynkiem A starostwa, a siedzibą prokuratur. W momencie, gdy wspomniana dokumentacja będzie gotowa trzeba będzie jeszcze pomyśleć o sfinansowaniu tego zadania - mówi Michał Wzgarda, przewodniczący Rady Powiatu Sieradzkiego.

Samorządowiec ocenia, że z przygotowaniem nowych miejsc parkingowych wokół starostwa będzie można ruszyć nie wcześniej, niż w przyszłym roku. Będziemy jeszcze do tego tematu wracali. Warto przypomnieć, że w Sieradzu z inicjatywą utworzenia nowych miejsc do parkowania wystąpiła grupa radnych miejskich. Ci wskazali na fragment działki pomiędzy siedzibą sądów, a ul. Jana Pawła II. Tam komunikacja miałaby się odbywać przez sąsiedni parking położony przy ul. Piłsudskiego.

Komentarze

odsłuchiwacz
25.06.2025 14:57:28
Powinien powstać parking wielopoziomowy domykający plac wojewódzki od strony zachodniej wysoki na 4 poziomy. Z przejazdem w stronę sądu. Miejsca tam mogliby zajmować pracownicy starostwa. Taki parking dawał y również cień dla tej części placu która praży się w popołudniowym słońcu. Polepszyłby też akustykę podczas imprez.
jur
24.06.2025 22:13:09
centrum miasta nie jest po to by stanowił teren parkowania aut ! ! !
Do Kr
24.06.2025 18:41:45
Masz racje jestem za.
KR
24.06.2025 13:56:24
Najlepiej się rządzi zdalnie nie mając pojęcia o prawach własności..... A ja mam propozycję do władz : uruchomić nieodpłatne linie MPK w godzinach dojazdów do pracy , dzieci do szkoły. I może problem by się rozwiązał. A jeśli urzędnicy by nie skorzystali w tzw. okresie próbnym to trudno,. Wówczas wydzielić dla nich po 10 -15 miejsc parkingowych z preferencją dla tych z poza Sieradza . Może by zadziałało ???
Obserwator
24.06.2025 13:06:19
Pracownicy tych wszystkich urzędów to ludzie ze wsi.Rowerem nie przyjadą .
Kołtun
24.06.2025 12:22:10
Dlaczego Radni Miasta decydują o parkingach Starostwa? Jakby przyjeżdżali rowerami (a są mieszkańcami miasta), toby problemu nie było.Chyba, że przekażą teren pod budowę, a tak tylko zwalają robotę na innych.
Ja123
24.06.2025 09:59:14
Dlaczego władze miasta nie chcą się porozumieć z właścicielem działki między sądem a dawnym budynkiem redakcji Nad Wartą
Obserwator
24.06.2025 09:51:53
Na rondzie jest tyle miejsca .Zresztą cały teren wokół ronda to pamięta remont z lat 60.Jakies kamcory murki. Chwasty stare budy na wiezdzie na POW i JP2.
Mieszkaniec
24.06.2025 09:47:32
Wykupić i wyburzyć kamienice u Warszawianki i te stare Budy za oraz ten stery zapuszczony ogród. Teren by się przydał a i rejon nabrał by nowej wersji.A tak kamienista straszę i to co za nim aż do sądu .
Do Adam
24.06.2025 09:29:10
Ten parking tam fundujesz oczywiście ty?
do "przewodniczący.."
24.06.2025 08:44:47
ino większość pracowników starostwa to peselowcy spoza miasta i na rower za Chiny nie wsiądą /w większości/
parko
24.06.2025 08:31:17
Wprowadzcie parkometry!, najtaniej, najszybciej i zielono zostanie. Pierwsze 30 min za darmo.
miastowa
24.06.2025 07:26:28
Co jest nie tak z nami wszystkimi ? Mieszkamy w mieście, które nie jest wielką metropolią. Większość z nas mogłaby do pracy dojść na nogach. Czy nie szkoda czasu na stanie w korkach na każdym skrzyżowaniu w godzinach porannych i po pracy ? Parkingi pewnie że są potrzebne ale….. nie kosztem istniejącej zieleni, której w mieście jest coraz mniej, drzewa wycinane z byle powodu a ich „pielęgnacja” to kpina. Wystarczy zobaczyć jak wyglądają te przy skrzyżowaniu Kościuszki, Piłsudskiego i Żwirki i Wigury. Przecież to jakiś nieudolny dendrolog chyba nadzorował. Poza tym jeżeli parking to nawierzchnia przepuszczalna a nie lita kostka. Później przy ulewie lament , że powódź. Powinniśmy zacząć trochę więcej myśleć o tym, że zieleń to czyste powietrze i cień. A tego w upały brakuje. To tak pod rozwagę tych, którzy podejmuje jakieś decyzje w mieście.
Jarosław
24.06.2025 05:41:55
W mojej ocenie najwięcej miejsca zajmują pojazdy pracowników tam pracujących.Pracownicy urzędów tam pracujący mają blisko do pracy , więc polecam rower,spacer lub MPK . Wyjdzie to wszystkim na zdrowie,i miejsca będzie więcej!
Adam
23.06.2025 23:08:13
Chińczyk do wyburzenia i piętrowy parking tam
Mieszkaniec Klonowe
23.06.2025 22:42:14
Jedno pewne, jeśli byłyby parkingi płatne dla wszystkich nie było by problemu
TS 123
23.06.2025 22:10:12
Te chwasty obok sądu są własnością prywatną i chociaż ze strony właściciela była chęć podjęcia współpracy to do tej pory nikt z władz miasta nie skontaktował się z właścicielem.
Xyz
23.06.2025 21:53:27
Odnośnie finansowania, to koszty powinien ponieść pracodawca, czyli odpowiednio sąd, czy powiat. A co do projektu, to powinien być to parking podziemny z lekka konstrukcja dachu, który powinien być pokryty niewielka warstwa ziemi z trawnikiem. I Wilk i owca cała...
Obserwator
23.06.2025 21:34:21
Ludziom nie chce się zaparkować dalej i przejść kawałek... dramat. Swoją drogą, ciekawe, ile z tych samochodów stojących na Al. Zwycięstwa i dookoła to pracownicy, a nie petenci??
Obserwujący
23.06.2025 21:20:24
Dlaczego dla pana starosty jest miejsce wydzielone i dla pana prezydenta Niech też poszukają sobie miejsca,od razu wezmą się za postawienie sprawy na sesji
Sieradzanin
23.06.2025 20:18:19
Hej wladzo w powiecie opamiętajcie sie.... resztki zieleni zabieracie na parkingi. Tych nigdy. Je będzie wystarczająco a nowe parkingi powodują, że chętnych do jazdy autem przybywa i efekt jest taki, ze i tak tyk miejsc i tak będzie za mało. Miasto jest dla ludzi a nie dla samochodów!!!
Pięknie
23.06.2025 19:53:06
Starostwo za swoje ma zrobić parkingi dla miasta, a te nawet nie chce udostępnić terenu. Dlaczego działka za budynkiem d. Głosu Robotniczego i następna do Polo zarastają? Miasto żałuje tych chwastów?
Kaziu
23.06.2025 19:21:02
Tak, tam gdzie jest jeszcze ładny trawnik i rosną drzewa zrobią parking, a tam gdzie jest pole chwastów i śmieci to... sprzedadzą deweloperowi? I to jest dopiero super koncepcja.
Mieszkaniec
23.06.2025 18:26:31
Przecież aut powinno być coraz mniej w centrum...można przyjść pieszo autobusem rowerem Kurcze tragedia najlepiej autem za 10tys zl A niestety facet czy kobieta coraz grubsze powoli się robj"USA"
deja vu
23.06.2025 18:21:54
pomiędzy sądem a starostwem już jest parking /choć lichy/- więc po co powtórne bicie piany?
Przewodniczący niech policzy ile jest stojaków na rowery pod Starostwem
23.06.2025 18:15:52
I szybko zrozumie dlaczego pracownicy wolą przyjeżdzać swymi brykami do pracy. Tam nie ma gdzie roweru umieścić i nie mo co sie dziwić ,że brak miejsc na parokowanie aut. Zamiast wydawać wydawać kolejne miliony - wystarczy odrobina pomyslunku oraz promowanie zdrowego stylu zycia. W HIOLANDII BY TO ZROBILI - W POLSCE , NIESTETY.
?
23.06.2025 17:41:37
No super - nasza sieradzka władza. Tam gdzie jest jeszcze ładny trawnik I rosną drzewa to zrobią parking, a tam gdzie jest pole chwastów I śmierci to zostawią dalej. No super koncepcja.
Jotkal
23.06.2025 17:32:07
A nieużytek pomiędzy Polo Marketem a ZUS-em?Trawa po pas.
Kasa, Misiek, kasa
23.06.2025 16:31:54
Ale przecież finansowanie jest proste - jeden mniej wiceprzewodniczący rady powiatu oraz mniej dwóch członków zarządu powiatu i po roku kasy będzie nie na 2 ale nawet 3 parkingi.
Hiszpan
23.06.2025 15:16:00
Uwierzę jak zobaczę.

Więcej informacji

Zduńska Wola
KULTURA

"Modelik" zaprasza na wystawę modeli z klocków

Dzisiaj, 15:59:23

Na kolejną wystawę zaprasza działająca w Zduńskiej Woli Grupa Miłośników Modeli i Modelarstwa "Modelik". W najbliższy weekend, a także tydzień później (27 i 28 czerwca) w siedzibie Ochotniej Straży Pożarnej w tym mieście będzie można oglądać modele z klocków konstrukcyjnych.

0
region

Sprawy samorządowe Warty

Dzisiaj, 14:55:19

Realizacja tegorocznego budżetu, zadania drogowe, czy sezon dla wodniaków w porcie jachtowym nad zalewem Jeziorsko. W samorządowym programie Posesja na antenie rozgłośni Nasze Radio gościł dziś Burmistrz Warty (Pow. Sieradzki).

1
Zduńska Wola
PATRONAT

Strażacy zmierzą się z realistycznym wyzwaniem. W niedzielę Strefa 112 Firefighter Challenge

Dzisiaj, 13:45:42

Już w najbliższą niedzielę, 21 czerwca, mieszkańcy będą mogli zobaczyć strażaków w akcji podczas wyjątkowych zawodów Strefa 112 Firefighter Challenge. To nowa inicjatywa, która ma pokazać, jak w praktyce wyglądają działania ratowniczo-gaśnicze.

2
Nasze Radio 104,7 FM
Co teraz?
On Air
21:26
Zapalniki
Piotr Zioła/Natalia Przybysz
Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie!
Co teraz?
Nowy odcinek
Giełda Ogłoszeń Drobnych
z dnia 17.06.2026
Giełda Ogłoszeń Drobnych - 17.06.2026
Posłuchaj i zobacz transkrypcję → Wszystkie odcinki
00:00 00:00
17.06.2026 Zdrowo, sportowo, orlikowo - Aktywny Orlik 2026
17.06.2026 Gotuj z Dominikiem - odc.155
17.06.2026 Program Posesja. Gościem Krystian Krogulecki, Burmistrz Warty cz.IV
17.06.2026 Program Posesja. Gościem Krystian Krogulecki, Burmistrz Warty cz.III
17.06.2026 Program Posesja. Gościem Krystian Krogulecki, Burmistrz Warty cz.II

Co, gdzie, kiedy

18.06.2026
Spotkanie z Agnieszką Krawczyk
Miejska Biblioteka Publiczna w Sieradzu, ul. Polna 36 A (Park Broniewskiego)
Konsutlacje ws. budowy drogi pieszo-rowerowej
OSP Janiszewice, Janiszewice 3
19.06.2026
Piknik Profilaktyczny
Szkoła Policji Ruchu Drogowego w Sieradzu
Koncert - Od klasyki do rozrywki
Teatr Miejski w Sieradzu
20.06.2026
IV charytatywne Old Derby: Pogoń Zduńska Wola - Warta Sieradz
Stadion PMOS Zduńska Wola
Olimpiada wędkarska
Ruda, zbiornik Kolasa
X Gala Kapel Podwórkowych
Sieradz
Warsztaty malowania na szkle
Sieradzkie Centrum Kultury
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
Senioriada
Orlik przy Szkole Podstawowej nr 10 w Sieradzu
Więcej...








Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1
Dawid Podsiadło
sezon
2
Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia, Vito Bambino
Nareszcie
3
Tame Impala, JENNIE
Dracula (JENNIE Remix)
Nasze Radio 104,7 FM
🎵 Ładowanie...