04.07.2025 18:05:18
Zduńska Wola

Szymon Gabrysiak wicemistrzem Polski!

Znakomity start Szymona Gabrysiaka na młodzieżowych mistrzostwach Polski w Krakowie. Reprezentant PARK-u Zduńska Wola wywalczył srebrny medal w trójskoku z wynikiem 15 metrów i 14 centymetrów. Trenerem zawodnika jest Tomasz Szewczyk.

(fot. Maciej Szewczyk)

Gabrysiak rewelacyjnie otworzył konkurs. Już w pierwszej próbie poprawił rekord życiowy – 15.14 m (poprzednia życiówka – 15.08 m). Po tym skoku był na pierwszym miejscu, ale w drugiej serii wyprzedził go późniejszy triumfator Jakub Bracki (MKS Aleksandrów Łódzki), który zwyciężył z wynikiem 15.62 m. Przy drugim podejściu Gabrysiak skoczył 15.01 m, a późniejsze skoki były już poniżej 15 metrów. Trzecie miejsce zajął Jakub Róg (LKS Stal Mielec) – 15.05 m. Ósmy był kolejny z reprezentantów PARK-u Maciej Szewczyk – 13.24 m.

Po zmaganiach w trójskoku Gabrysiak startował też w skoku w dal, gdzie również spisał się znakomicie. Zajął piąte miejsce z wynikiem 6.96 m. Wygrał Dawid Robakowski (AZS AWF Warszawa) - 7.51 m przed Jakubem Ptasiewiczem (MKS Płońsk) - 7.49 m i Gabrielem Dziełakowskim (Piast Głogów) - 7.28 m. 

Dla Gabrysiaka to nie pierwszy medal mistrzostw Polski. Trzy lata temu był wicemistrzem kraju w kategorii juniorów, a rok wcześniej w tej samej grupie wiekowej miał brąz na halowych mistrzostwach Polski.

W Krakowie startowali też inni lekkoatleci z naszego regionu. W rzucie młotem 8. miejsce zajął Jerzy Mes (MKS Zduńska Wola) – 46.50 m. Paulina Rębacz (Żeglina Sieradz) startowała na 800 metrów i zajęła 9. pozycję – 2:12.95.

Mistrzostwa zakończą się jutro. Wszystkie wyniki możecie śledzić TUTAJ.

Komentarze

Babosz
06.07.2025 01:30:55
Co do gestu. Zawodnik wykonał gest w stronę medali uwieczniając swój sukces (normalna sprawa) , jeśli chodzi o mecz międzypaństwowy U18 zawodnik biegający sztafetę wykonał ten gest do rywala, tak więc zupełnie dwie inne sytuacje. Pozdro!
Leo
06.07.2025 01:28:54
Z tak małego miasta też można odnosić wielkie sukcesy, grunt tylko w tym żeby tych zawodników utrzymać w naszym mieście. Przydałoby się wsparcie dla takich zawodników od strony miasta. Brawa dla Szymona i trenera !
Do tego co chodzi spać z kurami
05.07.2025 23:21:30
Nie, nie, nie róbmy z igieł wideł wtedy kiedy jest na to czas, a później pozostanie nam tylko wstyd i wku...nie.
Pan Kleks
05.07.2025 21:14:22
Do osoby, która nie może spać po nocach przez rzekomy gest, który wykonał zawodnik na 1 fotografii. Bardzo cieszy fakt, że Pan/Pani tak głęboko śledzi poczynania lekkoatletów na arenie krajowej i międzynarodowej, jednakże uważam, że jest to bezcelowe pisanie, ponieważ to są zupełnie dwie skrajne sytuację, gdzie tutaj EWIDENTNIE widać skierowanie palca wskazującego na MEDAL a nie na innego zawodnika, dodatkowo zawodnik podczas meczu u18 specjalnie odwrócił się do rywala i oddał gest "strzału, jednakże na drugi dzień w mediach społecznościowych przeprosił za swoje karygodne zachowanie, dlatego uważam, że można sprawę zakończyć i nie robić z igieł wideł. Pozdrawiam
Uwaga do fot. nr 1
05.07.2025 18:40:14
Rozumiem, że w ślepej euforii nie swojego sukcesu minusujecie mój post ale czy ktokolwiek z was naciskających na łapkę w dół pokusił się o sprawdzenie w sieci, co w ogóle stało się na młodzieżowych zawodach lekkoatletycznych w Czechach? Jak przez głupi gest, niemal taki sam jak na pierwszej fotografii, młody polski biegacz po swym fenomenalnym biegu stracił nie tylko swoje zwycięstwo ale pozbawił go także pozostałych uczestników sztafety. Wysilcie się trochę, naprawdę nic was przy tym nie zaboli, gwarantuję, filmy że zdarzenia bez problemu znajdziecie w necie. Odwagi.
Dana
04.07.2025 21:58:41
Super Szymon Gratulacje!!!!
Uwaga do fot. nr 1
04.07.2025 21:00:31
Czy na kanwie dyskwalifikacji w Czechach pewnego polskiego młodego lekkoatlety a tym samym całej sztafety, mógłby ktoś wytłumaczyć młodemu zawodnikowi aby trakcie pobytu na zawodach pozbył się nawyku wykonywania niektórych gestów. W tym przypadku jest jasne, że zawodnik robiąc pistolecik z palców pokazuje zdobyty medal do zdjęcia, ale czy wszyscy, w tym zwłaszcza cza sędziowie, też tak go odczytają pewności nie ma.
RajSobieJS
04.07.2025 20:38:30
Super wynik i ogromne gratulacje dla Szymona i Trenera Szewczyka. Ciezka praca przez ostatnie miesiące. Wiekszosc z was nie widzi pracy jaka Szymon wkłada na codzień aby pobic swoje rekord. Jak wczesniej wspaniane w komentarzu , szkoda tylko ze nasze miasto Zdunska Wola nie wspomaga mlodych talentów i dobrze wiemy ze nie chodzi tu o uscisk reki tylko o wsparcie finansowe. Niestety przykro jest jak sie wie co potrzebuje taki sportowiec kupic ... a za smieszne dofinansowanie wysokosci 100 , 200 czy 300 zl ma koszulke kupic ? jak same buty do biegu na bierzni to koszt 800zl ...Wiec prosze nasze Miasto o wsparcie mlodych utalentowanych osob i nie chodzi tu tylko o Szymona ale rowniez o reszte zawodników
Tralala
04.07.2025 20:28:54
Gratulacje dla zawodnika i trenera. Ciężka praca dała rezultat oby tak dalej tylko szkoda, ze miasto nie docenia takich talentów.
Jogobella
04.07.2025 20:09:16
Ogromne gratulacje dla Szymusia i trenera! Niech władze miasta w końcu zauważa sukcesy, ludzie nie oczekują kokosów, tylko sprawiedliwego traktowania. Dziękuję za uwagę.
zyzio
04.07.2025 19:14:13
Super. Gratki dla zawodników i trenera. Zduńska lekką stoi. Dać im więcej pieniędzy na szkolenie młodzieży.
adam
04.07.2025 19:00:27
gratulacjie za rok bedzie mistrzem dobry trener bo kiedys byl sam zawodnikiem taki trener przydal by sie naszym pilkarzom
Cnc
04.07.2025 18:51:04
Gratulacje . Krolowa sportu niech bedzie dla Ciebie hojna .
Kibic
04.07.2025 18:32:03
Gratulacje dla trenera i zawodnika .Ciężka praca i cierpliwość się opłaca .Jest to bardzo ważne w sporcie .

Więcej informacji

region

Już w tę niedzielę święto lawendy

Dzisiaj, 14:26:12

To będzie już czwarta edycja lawendowego szaleństwa na plantacji "Lawenda za płotem" w Okopach koło Sieradza. W programie: wykłady, pogadanki, warsztaty, spacery, relaks wśród kwiatów, stoiska wystawiennicze, lawendowe pyszności, strefa foto , przejażdżki konne, masaże i wiele innych.

0
region
KULTURA

Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej Kolory Polski

Dzisiaj, 14:01:07

Piękne miejsca naszego województwa, wybitni artyści, uznane gwiazdy i znakomity repertuar obejmujący różnorodne gatunki muzyczne - od klasyki, przez jazz, po rozrywkę w nietuzinkowych aranżacjach. Tak będzie wyglądać tegoroczna odsłona Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski". Będą też bezpłatne wycieczki trasą festiwalowych koncertów.

0
region

Jak w zdrowiu przetrwać upał?

Dzisiaj, 13:10:42

Fala upałów nadciągnęła nad Polskę. W najbliższych dniach termometry wskażą powyżej 30 stopni Celsjusza. Podczas upałów rośnie ryzyko odwodnienia oraz przegrzania organizmu. Upał może doprowadzić do udaru słonecznego lub cieplnego, który jest stanem zagrażającym zdrowiu, a nawet życiu. Jak się przed nim chronić? O czym powinniśmy pamiętać, kiedy żar leje się z nieba?

0
On AirTeraz gra
Nasze Radio 104,7 FM
Co teraz?
On Air
06:24
Life
Des'ree
Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie!
Co teraz?
On Air
14:57
Przyznaj się
Kapela Czerniakowska
Nowy odcinek
Giełda Ogłoszeń Drobnych
z dnia 25.06.2026
Giełda Ogłoszeń Drobnych - 25.06.2026
Posłuchaj i zobacz transkrypcję → Wszystkie odcinki
00:00 00:00
25.06.2026 Rozmowa z pisarką Justyną Rosiak
25.06.2026 Rozmowa z Marcinem Kurzawskim, dyrektorem Warckiego Centrum Kultury
24.06.2026 Rozmowa dotycząca występu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w Sieradzu i zmian w organizacji ruchu
24.06.2026 Na co uważać podczas upałów ? - rozmowa z M. Spławskim, lekarzem z Przychodni Alfa w Sieradzu
24.06.2026 Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku. Rozmowa z Patrykiem Sokalem, prezesem WOPR WŁ

Co, gdzie, kiedy

26.06.2026
Wieczór poetycko - muzyczny: Wianki ze strun i słów
Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu, Rynek 18
Kino na leżakach
Rynek w Sieradzu
27.06.2026
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"
Rynek w Sieradzu
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
IV Bieg Śladami Powstańców 1863 r.
Stadion Gminny w Sędziejowicach
Pokaz malarstwa i ceramiki w ogrodzie z poezją w tle
Ogród przy ul. Mansjonarskiej 15 w Warcie
28.06.2026
I Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Wróblew
Gminny Ośrodek Kultury we Wróblewie
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
XIII Letnia Akademia Opery, Operetki i Musicalu
Plac przy Klasztorze OO. Bernardynów w Warcie
Kwesta na rzecz renowacji historycznych nagrobków
Cmentarz Parafialny w Rossoszycy
Święto lawendy
Lawenda za płotem, Okopy koło Sieradza
Więcej...








Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1
Kuba i Kuba
Stygnie lato
2
Mrozu
Nie ma miejsca jak dom
3
Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia, Vito Bambino
Nareszcie
Nasze Radio 104,7 FM
🎵 Ładowanie...