Łódzkie dla biznesu. Rada Gospodarcza Województwa Łódzkiego powołana
32 przedsiębiorców ze specjalistycznych branż działających na terenie Łódzkiego, przedstawiciele uczelni wyższych oraz instytucji otoczenia biznesu tworzy Radę Gospodarczą Województwa Łódzkiego. Nowe gremium będzie doradzać zarządowi województwa w rozwoju przedsiębiorczości.
Rada Gospodarcza Województwa Łódzkiego będzie służyć swoim praktycznym doświadczeniem w biznesie, a w przypadku uczelni – swoją wiedzą i badaniami. Celem współpracy jest wypracowanie wizji i strategicznych kierunków rozwoju województwa łódzkiego. W poniedziałek, 7 lipca, członkowie rady spotkali się po raz pierwszy. W wyjątkowych wnętrzach Muzeum Pałacu Herbsta z rąk Joanny Skrzydlewskiej, marszałek województwa i wicemarszałka Piotra Wojtysiaka, odebrali powołania i gratulacje.
- Dziękujemy, że będziemy mogli korzystać z Państwa wiedzy i doświadczenia. To jest dla nas bardzo ważne i istotne, bo wiemy, że nic nie może się dziać bez Was - podkreśliła marszałek Joanna Skrzydlewska mówiąc jak bardzo zarząd województwa liczy na współpracę z nowym gremium. - Chcemy wypracowywać rozwiązania, które będą nam służyć, dzięki którym będziemy razem wspólnie stworzyć silny, odporny, konkurencyjny region. Region, w którym będzie chciało się inwestować, żyć, mieszkać, pracować.
W radzie zasiadają przedstawiciele specjalistycznych branż m.in. rolnictwa i przetwórstwa, włókiennictwa i przemysłu mody, inteligentnego budownictwa, mobilności i logistyki przyszłości oraz farmacji. Wszystkie mają na koncie sukcesy oraz doświadczenie na rynku, a jednocześnie stawiają na innowacyjność. Są też przedstawiciele uczelni wyższych: Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, a także instytucji otoczenia biznesu, czyli m.in. Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Business Centre Łódź czy Bełchatowsko-Kleszczowskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.
Podczas pierwszego posiedzenia rada wybrała ze swojego grona przewodniczącego i zastępców. Zostali nimi Ferdynand Gacki, dyrektor innowacji i rozwoju w Ceramice Paradyż, Tomasz Sadzyński, prezes ŁSSE oraz prof. dr hab. Krzysztof Jóźwik, rektor PŁ.
Jak zapewnia nowy przewodniczący, rada będzie mocnym wsparciem dla władz województwa w trudnym czasie wyzwań dla rozwoju gospodarki.
- Rada gospodarcza WŁ jest ciałem opiniotwórczym przede wszystkim dla zarządu i urzędu marszałkowskiego. Przed nami bardzo dużo pracy, szczególnie w związku z transformacją energetyczną, ale też dostosowaniem warunków gospodarczych i prowadzenia działalności jeżeli chodzi o pakiet klimatyczny czy zielony ład - mówi Ferdynand Gacki.
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Wczoraj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Wczoraj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Zabawa pod chmurką na Rynku
Dzisiaj, 05:50:23
Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Dom Kultury w Burzeninie zapraszają na cykl letnich muzycznych niedziel. W planach przeróżne klimaty, wstęp będzie wolny.
