Fotowoltaika na kolejnych zduńskowolskich szkołach
Cztery następne szkoły podstawowe w Zduńskiej Woli zostały wyposażone w instalacje fotowoltaiczne. Da to oszczędności w utrzymaniu budynków oświatowych. Fotowoltaikę ma już w sumie siedem placówek.
Panele do produkcji energii elektrycznej o łącznej mocy 165 kWp zostały umieszczone na dachach:
- Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Jana Kilińskiego 27,
- Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Zielonej 46a,
- Szkoły Podstawowej nr 11 przy ul. Stefana Żeromskiego 2-4,
- Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Wileńskiej 3.
Inwestycja zakończyła się w czerwcu br. Została dofinansowana z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Miasto przygotowało projekt pod nazwą "Budowa instalacji fotowoltaicznej na budynkach oświatowych w Zduńskiej Woli" w ramach programu priorytetowego pod nazwą "Łódzkie OZE - wzrost wykorzystania odnawialnych źródeł energii na terenie województwa łódzkiego".
Budowę instalacji przeprowadziła firma SOLLAB FOTOWOLTAIKA Sp. z o.o. z Gdańska. Całkowity koszt robót to 664 955 zł.
W Zduńskiej Woli z powodzeniem wykorzystywane już są instalacje do produkcji prądu w trzech szkołach podstawowych. W 2021 roku zamontowano panele fotowoltaiczne o mocy 15,40 kWp na dachu Szkoły Podstawowej nr 5. Instalacja jest zdolna wytworzyć ok. 15 400 kWh energii elektrycznej rocznie. Instalację fotowoltaiczną ma także Szkoła Podstawowa nr 13 im. Kolejarzy Polskich w Karsznicach. Zamontowano ją w 2016 roku, moc instalacji to ok. 30 kWp. Na dachu hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 także są ogniwa fotowoltaiczne o mocy 30 kWp. Inwestycje te były finansowane przez miasto i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Więcej informacji
Spotkanie z Tymonem Tymańskim
Dzisiaj, 11:11:55
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli zaprasza na wyjątkowe spotkanie z Tymonem Tymańskim - jednym z najbardziej wszechstronnych i niekonwencjonalnych twórców polskiej kultury współczesnej.
100 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielęcinie
Dzisiaj, 14:02:20
W minioną sobotę odbyły się uroczyste obchody 100-lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielęcinie. Jubileusz zgromadził strażaków, mieszkańców oraz zaproszonych gości, stając się wyjątkową okazją do wspólnego świętowania i podsumowania bogatej historii jednostki.
Włodarz skwitowany pozytywanie
Dzisiaj, 10:56:01
12 czerwca br. odbyła się XV Sesja Rady Gminy Wróblew. Niewątpliwie, najważniejszymi punktami obrad były głosowania nad udzieleniem Wójtowi Gminy Wróblew - Tomaszowi Woźniakowi wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy Wróblew za 2025 rok.

Komentarze