Międzypowiatowe Obchody Święta Policji
Święto Policji obchodzone było podczas międzypowiatowych uroczystości, jakie odbyły się w tym roku w Łasku. Uczestniczyli w nich policjanci ze Zduńskiej Woli, Łasku, Pabianic, Poddębic, Wieruszowa i Sieradza.
Międzypowiatowe Święto Policji zostało zorganizowane 16 lipca 2025 roku w Łasku. Upamiętniono 106. rocznicę powołania Policji Państwowej, która przypada 24 lipca. W 1919 roku formację tę powołano na mocy dekretu Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego. Święto Policji ustanowione zostało przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 1995 roku.
Podczas uroczystego apelu z okazji Święta Policji wręczono odznaczenia, medale i akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. W uroczystości uczestniczyła między innymi Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi pod batutą kapelmistrza sierż. Kamila Streit - Wlaźlaka.
W Święcie Policji wzięli udział także parlamentarzyści posłowie na Sejm RP Jolanta Zięba - Gzik oraz Piotr Polak, wojewoda łódzki Dorota Ryl i wicemarszałek województwa łódzkiego Agnieszka Ryś, a także przedstawiciele samorządów: starostowie, prezydenci, burmistrzowie i wójtowie. Obecny był także prezydent Zduńskiej Woli Konrad Pokora.
Odznakę "Zasłużony Policjant" otrzymało 5 policjantów. Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi mianował 6 funkcjonariuszy Policji w korpusie oficerów młodszych Policji oraz 22 funkcjonariuszy Policji w korpusie aspirantów Policji. Awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało 13 funkcjonariuszy w korpusie podoficerów oraz 6 w korpusie szeregowych. Pięciu funkcjonariuszy zostało wyróżnionych Medalem 85 rocznicy Zbrodni Katyńskiej przyznanym przez Prezesa Zarządu Stowarzyszenia "Rodzina Policyjna 1939 r." w Łodzi.
Więcej informacji
Zaproszenie nad wodę do Byczyny
Dzisiaj, 08:46:23
Rada Młodzieży zaprasza na Olimpiadę Wędkarską Młodzieży dla członków uczestników PZW z Okręgu PZW w Sieradzu w dniu 04 lipca 2026r. Trwają zapisy chętnych.
Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą
Wczoraj, 22:17:33
Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Wczoraj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
