22.08.2025 18:41:50 (Aktualizacja: 23.08.2025 20:45:15)
region

Bednarek z medalem, Łukomski tuż za podium

W Bydgoszczy trwają mistrzostwa Polski seniorów w lekkoatletyce. Brąz w trójskoku wywalczyła lekkoatletka ze Smaszkowa Agnieszka Bednarek (AZS Łódź). Bardzo blisko medalu był Adam Łukomski (AZS AWF Wrocław), który zajął czwarte miejsce w biegu na 100 m i do podium stracił tylko 0,005 s. Zduńskowolanin ma szansę, by znaleźć się w składzie sztafety 4x100 m na mistrzostwach świata w Tokio. W Bydgoszczy startują również inni zawodnicy z naszego regionu, a miejsce w czołówce zajął też Szymon Gabrysiak (PARK Zduńska Wola).

(fot. Facebook: AZS Łódź)

Najlepsza w wykonaniu Bednarek była ostatnia kolejka – 12.88 m. Tylko 1 cm dalej skoczyła wicemistrzyni Polski Karolina Młodawska (KKL Kielce). Szósty raz mistrzynią kraju została Adrianna Laskowska (AZS Poznań) – 13.16 m. Ta trójka szósty raz z rzędu zajęła całe podium.

Dla Bednarek to siódmy seniorski medal mistrzostw Polski na otwartym stadionie. Na koncie ma trzy srebrne krążki (2018, 2022, 2024 rok) i cztery brązowe (2020, 2021, 2023 i 2025 rok).

W finale Łukomski pobiegł w czasie 10.37 s. Piąty raz z rzędu i siódmy w karierze mistrzem kraju został Dominik Kopeć (Agros Zamość) - 10.29 s. Drugi był lider krajowych tabel Oliwer Wdowik (Resovia Rzeszów) - 10.31 s., a trzeci Jakub Lempach (AZS UMCS Lublin) - 10.37 s. W biegu eliminacyjnym Łukomski miał czas 10.44 s., co dało mu awans do finału z piątego miejsca.

Dla Łukomskiego to najlepszy w karierze start na seniorskich mistrzostwach Polski na otwartym stadionie. W tym sezonie ustanowił rekord życiowy - 10.31 s. Teraz wychowanek PARK-u czeka na decyzję PZLA, dotyczącą składu reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Tokio. Najważniejsza lekkoatletyczna impreza roku odbędzie się w dniach 13-21 września.

Piąte miejsce w trójskoku zajął Gabrysiak z PARK-u Zduńska Wola. W najlepszej próbie osiągnął wynik 14.82 m. Przed rokiem zajął 9. miejsce w rywalizacji seniorów, a w tym sezonie został młodzieżowym wicemistrzem Polski. Zawodnicy, którzy wyprzedzili Gabrysiaka skakali powyżej 15 metrów. Mistrzem kraju został Dawid Krzemiński (RLTL GGG Radom) - 15.63 m, drugi był Filip Sacha (AZS AKF Kraków) - 15.49 m, a trzecią lokatę zajął ośmiokrotny mistrz Polski Adrian Świderski (Śląsk Wrocław) - 15.35 m. Konkurs trójskoku stał na niskim poziomie. Od 1957 roku nie zdarzyło się, by tak słaby wynik dał złoty medal.

Z naszego regionu pochodzi też Katarzyna Wiśniewska (AZS AWF Wrocław), która rywalizowała w konkursie skoku w dal. Wynik 5.37 m dał jej 11. miejsce. Jutro wystartuje w trójskoku, gdzie jedną z faworytek będzie lekkoatletka ze Smaszkowa Agnieszka Bednarek (AZS Łódź).

W biegu na 100 metrów startował nie tylko Łukomski, ale też sprinterzy z Sieradza - Jarosław GołąbMiłosz Jarząb (obaj AZS AWF Wrocław). Zarówno w preeliminacjach, jak i eliminacjach Gołąb pobiegł 10.98 s., co dało mu 23. lokatę. Przez preeliminacje nie przebrnął Jarząb (11.58 s.).

Wyniki mistrzostw Polski TUTAJ

Komentarze

Pomagam.
26.08.2025 07:43:52
Gratulacje dla Startujących, i ich trenerów.

Więcej informacji

region

Już w tę niedzielę święto lawendy

Dzisiaj, 14:26:12

To będzie już czwarta edycja lawendowego szaleństwa na plantacji "Lawenda za płotem" w Okopach koło Sieradza. W programie: wykłady, pogadanki, warsztaty, spacery, relaks wśród kwiatów, stoiska wystawiennicze, lawendowe pyszności, strefa foto , przejażdżki konne, masaże i wiele innych.

0
region
KULTURA

Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej Kolory Polski

Dzisiaj, 14:01:07

Piękne miejsca naszego województwa, wybitni artyści, uznane gwiazdy i znakomity repertuar obejmujący różnorodne gatunki muzyczne - od klasyki, przez jazz, po rozrywkę w nietuzinkowych aranżacjach. Tak będzie wyglądać tegoroczna odsłona Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski". Będą też bezpłatne wycieczki trasą festiwalowych koncertów.

0
region

Jak w zdrowiu przetrwać upał?

Dzisiaj, 13:10:42

Fala upałów nadciągnęła nad Polskę. W najbliższych dniach termometry wskażą powyżej 30 stopni Celsjusza. Podczas upałów rośnie ryzyko odwodnienia oraz przegrzania organizmu. Upał może doprowadzić do udaru słonecznego lub cieplnego, który jest stanem zagrażającym zdrowiu, a nawet życiu. Jak się przed nim chronić? O czym powinniśmy pamiętać, kiedy żar leje się z nieba?

0
On AirTeraz gra
Nasze Radio 104,7 FM
Co teraz?
On Air
06:24
Life
Des'ree
Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie!
Co teraz?
On Air
14:57
Przyznaj się
Kapela Czerniakowska
Nowy odcinek
Giełda Ogłoszeń Drobnych
z dnia 25.06.2026
Giełda Ogłoszeń Drobnych - 25.06.2026
Posłuchaj i zobacz transkrypcję → Wszystkie odcinki
00:00 00:00
25.06.2026 Rozmowa z pisarką Justyną Rosiak
25.06.2026 Rozmowa z Marcinem Kurzawskim, dyrektorem Warckiego Centrum Kultury
24.06.2026 Rozmowa dotycząca występu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w Sieradzu i zmian w organizacji ruchu
24.06.2026 Na co uważać podczas upałów ? - rozmowa z M. Spławskim, lekarzem z Przychodni Alfa w Sieradzu
24.06.2026 Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku. Rozmowa z Patrykiem Sokalem, prezesem WOPR WŁ

Co, gdzie, kiedy

26.06.2026
Wieczór poetycko - muzyczny: Wianki ze strun i słów
Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu, Rynek 18
Kino na leżakach
Rynek w Sieradzu
27.06.2026
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"
Rynek w Sieradzu
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
IV Bieg Śladami Powstańców 1863 r.
Stadion Gminny w Sędziejowicach
Pokaz malarstwa i ceramiki w ogrodzie z poezją w tle
Ogród przy ul. Mansjonarskiej 15 w Warcie
28.06.2026
I Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Wróblew
Gminny Ośrodek Kultury we Wróblewie
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
XIII Letnia Akademia Opery, Operetki i Musicalu
Plac przy Klasztorze OO. Bernardynów w Warcie
Kwesta na rzecz renowacji historycznych nagrobków
Cmentarz Parafialny w Rossoszycy
Święto lawendy
Lawenda za płotem, Okopy koło Sieradza
Więcej...








Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1
Kuba i Kuba
Stygnie lato
2
Mrozu
Nie ma miejsca jak dom
3
Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia, Vito Bambino
Nareszcie
Nasze Radio 104,7 FM
🎵 Ładowanie...