Adam Łukomski pojedzie na mistrzostwa świata!
Adam Łukomski znalazł się w kadrze Polski na mistrzostwa świata w lekkoatletyce, które w dniach 13-21 września odbędą się w Tokio. Wychowanek PARK-u Zduńska Wola ma szansę na start w sztafecie 4x100 m. To pierwszy w historii zduńskowolanin, który pojedzie na lekkoatletyczne mistrzostwa świata w kategorii seniorów.
Do sztafety powołano sześciu sprinterów. Oprócz Łukomskiego są to: Oliwer Wdowik, Dominik Kopeć, Jakub Lempach, Łukasz Żak i Adrian Brzeziński. W tym sezonie zduńskowolanin ustanowił rekord życiowy, który wynosi 10 sekund i 31 setnych. Na mistrzostwach Polski zajął czwarte miejsce i do podium stracił tylko 0,005 s.
Łukomski rozpoczynał karierę w klubie PARK. Jako podopieczny trenera Tomasza Szewczyka zdobył brązowy medal w sztafecie szwedzkiej na mistrzostwach Europy juniorów młodszych w Gyor. Później wystartował w Buenos Aires na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich. Był też mistrzem Polski juniorów młodszych na 200 m. Następnie przeniósł się do klubu AZS AWF Wrocław, gdzie wywalczył kolejne sukcesy. Miał srebrny medal w sztafecie 4x400 m na Letniej Uniwersjadzie w Chengdu oraz brąz w sztafecie 4x100 m na młodzieżowych mistrzostwach Europy w Espoo. Znakomite wyniki odnosił też w sezonie zimowym. Dwa lata temu został halowym wicemistrzem Polski na 60 m.
To czwarty lekkoatleta związany z naszym regionem, który otrzymał powołanie na mistrzostwa świata. Pierwszym był Marek Zalewski, który pochodzi z województwa wielkopolskiego, ale przez lata mieszkał i trenował w Zduńskiej Woli. Zalewski był członkiem sztafety 4x100 na mistrzostwach świata w Tokio w 1991 roku, a dwa lata później w Stuttgarcie startował w biegu na 100 m. W 2003 roku w Paryżu sieradzanka Anna Pacholak biegła na 200 m, a także w sztafecie 4x400 m. W 2013 roku powołanie na mistrzostwa świata w Moskwie otrzymała Agata Bednarek. Lekkoatletka ze Smaszkowa była rezerwową w sztafecie 4x400 m.
Reprezentacja Polski na mistrzostwa świata w Tokio liczy 61 osób. Eliminacje sztafety 4x100 m zaplanowano na 20 września na godzinę 13:25 czasu polskiego. Ewentualny finał z udziałem reprezentantów Polski odbędzie się 21 września o 14:20.
Więcej informacji
Już w tę niedzielę święto lawendy
Dzisiaj, 14:26:12
To będzie już czwarta edycja lawendowego szaleństwa na plantacji "Lawenda za płotem" w Okopach koło Sieradza. W programie: wykłady, pogadanki, warsztaty, spacery, relaks wśród kwiatów, stoiska wystawiennicze, lawendowe pyszności, strefa foto , przejażdżki konne, masaże i wiele innych.
Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej Kolory Polski
Dzisiaj, 14:01:07
Piękne miejsca naszego województwa, wybitni artyści, uznane gwiazdy i znakomity repertuar obejmujący różnorodne gatunki muzyczne - od klasyki, przez jazz, po rozrywkę w nietuzinkowych aranżacjach. Tak będzie wyglądać tegoroczna odsłona Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski". Będą też bezpłatne wycieczki trasą festiwalowych koncertów.
Jak w zdrowiu przetrwać upał?
Dzisiaj, 13:10:42
Fala upałów nadciągnęła nad Polskę. W najbliższych dniach termometry wskażą powyżej 30 stopni Celsjusza. Podczas upałów rośnie ryzyko odwodnienia oraz przegrzania organizmu. Upał może doprowadzić do udaru słonecznego lub cieplnego, który jest stanem zagrażającym zdrowiu, a nawet życiu. Jak się przed nim chronić? O czym powinniśmy pamiętać, kiedy żar leje się z nieba?

Komentarze