Odbudowa rowów melioracyjnych w Zduńskiej Woli
Blisko 8 mln zł dofinansowania dostanie Zduńska Wola na zadanie pod nazwą "Odbudowa rowów melioracyjnych odwadniających Miasto Zduńska Wola". Dzięki temu odnowione zostanie odwodnienie na osiedlach Nowe Miasto i Karsznice. Projekt zakłada przebudowę ponad 4,5 kilometrów rowów.
"Odbudowa rowów melioracyjnych odwadniających Miasto Zduńska Wola" to zadanie, które ma służyć poprawie przystosowania się do zmian klimatu i zapobiegania ryzyku związanemu z klęskami żywiołowymi i
katastrofami.
Wniosek złożony przez samorząd został wybrany do realizacji przez Zarząd Województwa Łódzkiego i wkrótce zostanie podpisana umowa na jego dofinansowanie. Wartość zadania to 10 963 586,36 zł, a przyznane wsparcie opiewa na kwotę 7 781 643,31 zł. Dofinansowanie przyznano w ramach priorytetu FELD.02 Fundusze europejskie dla zielonego Łódzkiego programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027.
Inwestycja zakłada przywrócenie pełnej funkcjonalności systemu odwodnienia powierzchniowego poprzez przebudowę i udrożnienie istniejących rowów, umocnienie ich skarp, wykonanie nowych przepustów oraz wycinkę roślinności kolidującej z przebiegiem rowów.
Rozwiązania, jakie przyjęto w projekcie minimalizują utratę naturalnej retencji oraz spowalniają odpływ wód, przywracając jego naturalny, gruntowy charakter. Inwestycja obejmuje przebudowę około 4,6 km systemu rowów. Dno rowów zostanie utwardzone przy pomocy prefabrykowanych koryt betonowych, natomiast skarpy zostaną wzmocnione płytami ażurowymi ułożonymi na geowłókninie. W wybranych lokalizacjach rowy otwarte zostaną zastąpione kanałami zamkniętymi z rur o dużej średnicy.
Roboty budowlane polegać będą na:
- odbudowie rowu D12 i D14 oraz fragmentu rowu D15,
- budowie przepustów skrzynkowych i rurowych.
Więcej informacji
Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą
Dzisiaj, 22:17:33
Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Dzisiaj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Dzisiaj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.
Komentarze