Głogowski mistrzem i rekordzistą Polski! Orzechowska ze srebrem!
Wielki sukces Stanisława Głogowskiego. Zawodnik PARK-u Zduńska Wola został w Lublinie mistrzem Polski młodzików w wieloskoku, a do tego ustanowił nowy rekord kraju w tej kategorii wiekowej. Trenerami zawodnika są Maciej i Tomasz Szewczyk. Srebrny medal w biegu na 1000 metrów z przeszkodami wywalczyła Oliwia Orzechowska. To z kolei podopieczna trenerów Marcina Gabrysiaka i Aleksandry Kociołek-Kaczmarek z klubu LKS MOSiR Sieradz.
W drugiej kolejce Głogowski skoczył na odległość 13 metrów i 95 centymetrów. To rezultat o 32 cm lepszy od poprzedniego rekordu Polski i o 70 cm lepszy od poprzedniej życiówki. Bardzo daleko skoczył też w ostatniej kolejce - 13.88 m. O tym, jak zdominował konkurs najlepiej świadczy to, jak dużą miał przewagę nad drugim zawodnikiem. Srebrny medal wywalczył Marcel Hubala, który skoczył prawie o metr bliżej – 13.12 m. Podium uzupełnił Łukasz Butkiewicz (MKL Toruń) – 12.76 m. W tym sezonie młody zduńskowolanin dwukrotnie poprawiał też halowy rekord kraju w kategorii młodzików. Głogowski startował też w skoku w dal, gdzie zajął 6. miejsce z wynikiem 6.29 m.
Jeśli chodzi o Orzechowską, to ta o ponad sekundę poprawiła rekord życiowy - 3 minuty, 6 sekund i 38 setnych. Wygrała Małgorzata Tarędź (Sprint Bielsko-Biała) - 3:05.79, trzecia była Natalia Pomonicka (MKS Osa Zgorzelec) - 3:06.80. Orzechowska biega też dobrze bez przeszkód. W czerwcu na Ogólnopolskim Finale Lekkoatletyka dla Każdego Nestle Cup zajęła trzecie miejsce w biegu na 1000 metrów. W ciągu roku zrobiła bardzo duży progres. Na poprzednich mistrzostwach Polski zajęła 16. miejsce, a jej życiówka w biegu przeszkodowym wynosiła 3:20.86.
W Lublinie startują też inni sportowcy z naszego regionu. Blisko podium w rzucie młotem była Martyna Cieślak. Zawodniczka PARK-u Zduńska Wola zajęła 4. miejsce z wynikiem 43.63 m. Medal dawał rzut na odległość 46.18 m, a złota medalistka zwyciężyła z rezultatem 52.76 m.
W biegu na 300 metrów przez płotki 11. miejsce zajęła Lena Sosin z Żegliny Sieradz - 46.76 s. Do rywalizacji w sztafecie 4x100 m przystąpili chłopcy z LKS-u MOSiR. Jan Feliksiak, Tymon Klucha, Paweł Kupis i Igor Bartosik zajęli 15. miejsce z czasem 46.99 s. PARK reprezentowali również: Aleks Woźniak - 20. miejsce w wieloskoku i (11.31 m) i 20. miejsce w skoku w dal (5.63 m) oraz Sylwester Donański, który miał trzy spalone próby w rzucie młotem.
Czytaj również...
[Zduńska Wola] Kolejny wieloskok po rekord
[Zduńska Wola] Zduńskowolanin z rekordem Polski
Więcej informacji
Jak w zdrowiu przetrwać upał?
Dzisiaj, 13:10:42
Fala upałów nadciągnęła nad Polskę. W najbliższych dniach termometry wskażą powyżej 30 stopni Celsjusza. Podczas upałów rośnie ryzyko odwodnienia oraz przegrzania organizmu. Upał może doprowadzić do udaru słonecznego lub cieplnego, który jest stanem zagrażającym zdrowiu, a nawet życiu. Jak się przed nim chronić? O czym powinniśmy pamiętać, kiedy żar leje się z nieba?
W regionie powstaną nowe ekopracownie
Dzisiaj, 11:57:35
W siedzibie Starostwa Powiatowego w Sieradzu podpisano dziś 20 umów dotyczących wsparcia finansowego na tworzenie nowoczesnych ekopracowni. Porozumienia zostały zawarte pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi a jednostkami samorządu terytorialnego z powiatów sieradzkiego, łaskiego, poddębickiego i zduńskowolskiego.
Burmistrz Warty z wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu za 2025 rok
Dzisiaj, 13:30:13
Podczas XXIV Sesji Rady Miejskiej w Warcie burmistrz Krystian Krogulecki otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu Gminy Warta za 2025 rok. Decyzja radnych była niemal jednogłośna - spośród 15 członków rady 14 obecnych na sesji zagłosowało "za", natomiast jeden radny był nieobecny.

Komentarze