Korty tenisowe na osiedlu Południe już dostępne
Od dziś, 7 października, mieszkańcy Zduńskiej Woli będą mogli korzystać z nowo wybudowanych kortów tenisowych przy ul. Józefa Chełmońskiego na osiedlu Południe. Inwestycja powstała w ramach Budżetu Obywatelskiego, dlatego grać można bezpłatnie. Trzeba jednak stosować się do regulaminu.
Zarządzał nowo wybudowanymi kortami na osiedlu Południe będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Wioli. Korzystanie z kortów jest bezpłatne, ale obowiązują zasady. Obiekt dostępny będzie codziennie w godz. 8:00-21:00. Dzieci do lat 12 mogą przebywać na nim tylko pod opieką dorosłych. Maksymalny czas gry to godzina. Użytkowników kortów obowiązuje obuwie sportowe z płaską i jasną podeszwą. Na korcie mogą przebywać tylko grający, a korzystających z urządzeń obowiązują zakazy: palenia, picia alkoholu, używania środków odurzających, wprowadzania zwierząt na korty, niszczenia nawierzchni i wyposażenia, czy jazdy na rowerach, rolkach, deskorolkach oraz wnoszenia jedzenia i picia. Nieprzestrzeganie regulaminu równa się nakazowi opuszczenia obiektu.
Uwagi i zastrzeżenia dotyczące funkcjonowania kortów można zgłaszać do MOSiR Zduńska Wola od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00 pod numerem telefonu: (43) 656 94 95.
Nowe korty tenisowe na osiedlu Południe w Zduńskiej Woli to inwestycja, którą wybrali mieszkańcy w głosowaniu na projekty Budżetu Obywatelskiego. Dwa nowe korty powstały we wschodniej części parku 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Mają nawierzchnię akrylową w kolorze niebieskim i zielonym, zostały otoczone siatką. Korty są oświetlone oraz wyposażone w urządzenia tak zwanej małej architektury, czyli ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, krzesła sędziowskie. Korty są także monitorowane.
Firmą, która została wybrana do wybudowania kortów jest GB TECHNOLOGY Sp. z o.o. z miejscowości Szewce. Cena jaką zaproponowała w przetargu to 1 184 750,55 zł.
Więcej informacji
Jak w zdrowiu przetrwać upał?
Dzisiaj, 13:10:42
Fala upałów nadciągnęła nad Polskę. W najbliższych dniach termometry wskażą powyżej 30 stopni Celsjusza. Podczas upałów rośnie ryzyko odwodnienia oraz przegrzania organizmu. Upał może doprowadzić do udaru słonecznego lub cieplnego, który jest stanem zagrażającym zdrowiu, a nawet życiu. Jak się przed nim chronić? O czym powinniśmy pamiętać, kiedy żar leje się z nieba?
W regionie powstaną nowe ekopracownie
Dzisiaj, 11:57:35
W siedzibie Starostwa Powiatowego w Sieradzu podpisano dziś 20 umów dotyczących wsparcia finansowego na tworzenie nowoczesnych ekopracowni. Porozumienia zostały zawarte pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi a jednostkami samorządu terytorialnego z powiatów sieradzkiego, łaskiego, poddębickiego i zduńskowolskiego.
Burmistrz Warty z wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu za 2025 rok
Dzisiaj, 13:30:13
Podczas XXIV Sesji Rady Miejskiej w Warcie burmistrz Krystian Krogulecki otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu Gminy Warta za 2025 rok. Decyzja radnych była niemal jednogłośna - spośród 15 członków rady 14 obecnych na sesji zagłosowało "za", natomiast jeden radny był nieobecny.

Komentarze