Warta w półfinale
Warta Sieradz wygrała na wyjeździe z GKS-em Buczek 3:1 i awansowała do półfinału okręgowego Pucharu Polski. O awans na szczebel wojewódzki Biało-Zieloni zagrają na terenie rywala ze Złoczewią Złoczew. W drugiej parze Pogoń Zduńska Wola podejmie Ekologa Wojsławice.
Sieradzanie rozpoczęli od dwóch groźnych ofensywnych akcji. Najpierw strzał Jakuba Pieli obronił bramkarz gospodarzy, a następnie z główki uderzył Bartłomiej Kręcichwost, który jednak minimalnie przestrzelił. GKS też potrafił zaskoczyć. W 20 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkarz tej drużyny pokonał Miłosza Zdeba po uderzeniu piłki głową. Sędzia dopatrzył się jednak faulu w ataku. Warta objęła prowadzenie po bramce Bartłomieja Maćczaka, który wykorzystał podanie od Pieli. Sieradzanie powiększyli przewagę tuż po wznowieniu gry ze środka. Tym razem z dystansu trafił Oleg Trubnikov, a Biało-Zielonym pomógł błąd bramkarza GKS-u.
W 49 minucie po dośrodkowaniu Artura Sójki z główki trafił Piela, ale jak się okazało był on na pozycji spalonej. Na 3:0 ponownie strzelił Maćczak, który popisał się pięknym uderzeniem i przymierzył niemal w samo okienko. GKS odpowiedział tylko raz w tym spotkaniu. Kilka minut po wejściu na boisko bramkę z dystansu zdobył Iwo Misztalski
Zespół z Buczku gra na co dzień w łódzkiej IV lidze, gdzie aktualnie plasuje się na 6. miejscu i ma tylko cztery punkty straty do lidera RKS-u Radomsko. Trenerem drużyny jest były szkoleniowiec sieradzkiej Warty Marcin Węglewski.
GKS Buczek - Warta Sieradz 1:3 (0:2)
0:1 - Bartłomiej Maćczak (38')
0:2 - Oleg Trubnikov (39')
0:3 - Bartłomiej Maćczak (60')
1:3 - Iwo Misztalski (75')
Skład Warty: Zdeb - Murat (ż), Ślesicki (46' Lis), Duilio (ż) - Mielczarek, Sójka (89' Przybył), Piela (83' Kolebacz), Trubnikov (46' Pietrzak - ż), Owczarek (59' Kacperski) - Maćczak (90+2' Sadziński), Kręcichwost (70' Janiszewski)
Mecze półfinałowe okręgowego Pucharu Polski zaplanowano na 12 listopada.
Więcej informacji
Wiktoria Szewłoga i jej piosenka ?We śnie?
Dzisiaj, 15:55:30
Wiktoria Szewłoga, młoda wokalistka ze Zduńskiej Woli nagrała swoją debiutancką piosenkę pt. "We śnie". Na co dzień szlifuje swój wokalny talent pod okiem i uchem instruktora Wiktora Bartosa, który napisał do tego utworu muzykę. Premiera piosenki odbędzie się w najbliższą niedzielę - 14 czerwca. Tego dnia usłyszycie ją również na antenie Naszego Radia na 104,7 FM.
Wotum zaufania oraz absolutorium dla Zarządu Powiatu Sieradzkiego
Dzisiaj, 14:52:00
Rada Powiatu Sieradzkiego udzieliła wotum zaufania oraz absolutorium Zarządowi Powiatu Sieradzkiego za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Były to najważniejsze decyzje podjęte podczas wczorajszej sesji.
Samoloty F-35 na wyposażeniu Wojska Polskiego
Dzisiaj, 14:01:33
Polskie Siły Powietrzne oficjalnie wzbogaciły się o samoloty F-35. To istotny element modernizacji armii i wzmacniania bezpieczeństwa Polski. Dziś odbyła się uroczystość powitania pierwszych myśliwców F-35 „Husarz” w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku.

Komentarze