06.11.2025 11:54:05
Sieradz

Sesja i pomoc medyczna

W Sieradzu obradowała dziś, 6 listopada, rada miejska. W porządku obrad znalazła się m.in. uchwala, na mocy której miasto wesprze poprzez zakup specjalistycznego sprzętu i urządzeń dla Szpitala Wojewódzkiego w Sieradzu.

(fot. nasze.fm)

Jak czytamy w uzasadnieniu do tejże uchwały z budżetu jednostek samorządu terytorialnego może być udzielona pomoc finansowa w formie dotacji lub pomoc rzeczowa innym jednostkom samorządu terytorialnego. Podstawą udzielenia pomocy będzie zawarta umowa pomiędzy gminą Miasto Sieradz a Województwem Łódzkim.

- Ta pomoc będzie bardzo potrzebna, bo niektóre nasze szpitalne urządzenia i sprzęt mają już po dziesięć lat i wymagają wymiany. Uchwała pozwoli nam nabyć konkretne rzeczy. To między innymi cztery fotele, na których będzie podawana chemia i to będzie pierwszy etap tworzenia w Sieradzu oddziału chemioterapii. To planujemy na przyszły rok. Miasto kupi też pięć specjalistycznych noszy na kołach do przewożenia i pozycjonowania pacjentów. Trafią ona na szpitalny oddział ratunkowy. Dodamy do tego dwa skanery żył - wyjaśnia Jacek Walczak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sieradzu i zarazem wicedyrektor sieradzkiego szpitala wojewódzkiego.

Łączna wartość pomocy rzeczowej miasta Sieradz dla miejscowego szpitala wynieść ma do stu tys. zł. Uchwalę w tej sprawie poparł dziś komplet 19 obecnych na sesji radnych.

Komentarze

Gest z Sieradzan portfeli
12.11.2025 22:29:31
Czy podatnicy z Miasta Sieradz mają dorzucać za Urząd Wojewódzki na utrzymanie obiektu z którego korzystają mieszkańcy całej wschodniej części województwa? Nam podnoszą opłaty za śmieci i za podatek od naszych nieruchomości a ze szpitala korzystają główie osoby z poza miasta które tych podatków tu nie płacą. Po za tym czy Pan Walczak zagwarantuje, że pijani i naćpani oraz kryminał będą mieć zakaz korzystania z tych noszy i całego SORu ???!! Wtedy mu nie będziemy czekać 5h na opiekę a personel SOR będzie miało lepsze warunki pracy i większą satysfakcję z tego co robią. Dosyć robienia z SoR bezpłatnej izby wytrzeźwień kosztem porządnych ludzi!! Izba była płatna i nie generował kolejek i kosztów na SoR gdzie trafiają ludzie potrzebujący pomocy!!
Grom
09.11.2025 07:36:23
Ostatni Newws nie zlikwiduje ejipa ogrzewalni brawo panie Pabich z całą resztą ze zdjęcia jeśli zostanie to z czego tu się cieszyć była całe lata????
Mieczysław
08.11.2025 19:52:16
Sprzęt zostaje w Polsce czy jedzie na ukraine?
Dododo
07.11.2025 18:13:58
Jak informują media pensje niektórych lekarzy potrafią sięgać nawet 100-200 tys. zł, więc... najlepiej sami sobie odpowiedzmy czy taka pomoc jest w ogóle potrzebna czy też wystarczy to co niżej proponuje "Do gosc", ale z niewielką modyfikacją polegającą na tym, że rzeczywiście kwesta po piętrach lecz wyłącznie w gabinetach lekarskich.
Do gosc
07.11.2025 12:12:23
Do 100 tys to by na tace zebrali lekarze jakby przeszli sie po piętrach
Do ciekawski
07.11.2025 12:03:25
Tak, Iga Światek chce by je ludzie z najniższa krajowa kupili buty i rakietę tenisowa! Jak nie ma kasy to może rzeba ograniczyć koszty np: pensje wyższego personelu o 1000 zl i starczy na zakupy szpitala, a nie wyciągać łapę do ludz którzy zarabiają wielokrotnie mniej, a i tak jak co to muszą iść prywatnie i znowu płacić.
gość
07.11.2025 11:28:49
Łączna wartość pomocy dla szpitala ma wynieść DO 100 000,00 zł. Zaszaleli włodarze.
ciekawski do na bogato
07.11.2025 09:22:30
Chyba o zarobkach lekarzy nasłuchał się Pan w TV Republika?Muszę zweryfikować zarobki mojej Żony i zapytać się wprost gdzie ukrywa kasę?Dziękuję,że Pan otworzył mi oczy!Ciekawe co Pan powie o zarobkach np.piłkarzy czy tenisistów albo celebrytów i tik tokerów.
cudze chwalicie
06.11.2025 19:51:21
Samochody z Chin, ubrania z Pakistanu, mięso z Argentyny , zborze z Ukrainy, węgiel z Australii pomidory z Maroku - ciekawe dlaczego brakuje kasy na szpital , górnictwo na minusie , a rolnicy bankrutują ?
G
06.11.2025 19:17:04
Kochani taki szpital żeby nie miał oddziału do podawania chemii,ja muszę jeździć do łodzi,radioterapią trzeba jeździć do łodzi.Tylko jak będzie chemioterapia obędzie taka obsługa jak jest teraz w szpitalu to i tak wolę jechać do łodzi
Obserwator
06.11.2025 19:07:11
Ogrzewalnia tek. Tylko w miejscu w którym Ci potrzebujący nie będą musieli korzystać z przystanków i miejsc publicznych. Nie na Sienkiewicza gdzie ludzie i dzieci w wieku szkolnym nie moga korzystać z przystanków . Może styłu UM . Od ogrodowej. Oko prezdenta by miało kontrolę nad wydawanymi pieniążkami.Lub w piwnicach szpitala .Mieli by blisko na SOR zaoszczędzono by na wyjazdach karetek A może na terenie Policji Czemu nie.
Wiedzący
06.11.2025 14:54:59
Na szczęście Miasto wraz z Panem Dyrektorem MOPS i wsparciem wicemarszałka Piotra Wojtysiaka zadziałało, by Urząd Marszałkowski ponownie zgodził się na powrót ogrzewalni.
Golding
06.11.2025 13:49:26
Ooo widzę, że o zamkniętej ogrzewalni nic nie debatowali co zrobić... T-shirt ludzie potrzebujący pomocy marzną itd
Na bogato
06.11.2025 13:46:16
Lekarze zarabiają po 30 tys i więcej, a ludzie zarabiający po 4 tys mają w podatkach wspierać szpital by lekarze zarabiali....czego nie rozumiecie?
podatnik
06.11.2025 13:09:39
To v-ce przew. Miasta przekazuje kasę v-ce dyrektorowi szpitala ????? Z naszych podatków????

Więcej informacji

region

Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą

Wczoraj, 22:17:33

Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.

0
Zduńska Wola

Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem

Wczoraj, 14:09:59

Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.

0
Zduńska Wola

Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji

Wczoraj, 16:00:22

Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.

9
Nasze Radio 104,7 FM
Co teraz?
On Air
06:24
Life
Des'ree
Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie!
Co teraz?
On Air
02:28
Baker Street
Gerry Rafferty
Nowy odcinek
Giełda Ogłoszeń Drobnych
z dnia 23.06.2026
Giełda Ogłoszeń Drobnych - 23.06.2026
Posłuchaj i zobacz transkrypcję → Wszystkie odcinki
00:00 00:00
24.06.2026 Rozmowa dotycząca występu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w Sieradzu i zmian w organizacji ruchu
24.06.2026 Na co uważać podczas upałów ? - rozmowa z M. Spławskim, lekarzem z Przychodni Alfa w Sieradzu
24.06.2026 Czarna niedziela nad wodą w Jeziorsku. Rozmowa z Patrykiem Sokalem, prezesem WOPR WŁ
24.06.2026 Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji cz.2
24.06.2026 Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji cz.1

Co, gdzie, kiedy

27.06.2026
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"
Rynek w Sieradzu
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
IV Bieg Śladami Powstańców 1863 r.
Stadion Gminny w Sędziejowicach
28.06.2026
I Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Wróblew
Gminny Ośrodek Kultury we Wróblewie
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
XIII Letnia Akademia Opery, Operetki i Musicalu
Plac przy Klasztorze OO. Bernardynów w Warcie
Kwesta na rzecz renowacji historycznych nagrobków
Cmentarz Parafialny w Rossoszycy
04.07.2026
Wróblewski Festiwal Muzyki i Rozrywki
Boisko sportowe w Słomkowie Suchym
Spotkanie przy stacji
Stacja kolejowa Sędzice (gm. Wróblew)
Więcej...








Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1
Kuba i Kuba
Stygnie lato
2
Mrozu
Nie ma miejsca jak dom
3
Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia, Vito Bambino
Nareszcie
Nasze Radio 104,7 FM
🎵 Ładowanie...