06.11.2025 11:54:05
Sieradz

Sesja i pomoc medyczna

W Sieradzu obradowała dziś, 6 listopada, rada miejska. W porządku obrad znalazła się m.in. uchwala, na mocy której miasto wesprze poprzez zakup specjalistycznego sprzętu i urządzeń dla Szpitala Wojewódzkiego w Sieradzu.

(fot. nasze.fm)

Jak czytamy w uzasadnieniu do tejże uchwały z budżetu jednostek samorządu terytorialnego może być udzielona pomoc finansowa w formie dotacji lub pomoc rzeczowa innym jednostkom samorządu terytorialnego. Podstawą udzielenia pomocy będzie zawarta umowa pomiędzy gminą Miasto Sieradz a Województwem Łódzkim.

- Ta pomoc będzie bardzo potrzebna, bo niektóre nasze szpitalne urządzenia i sprzęt mają już po dziesięć lat i wymagają wymiany. Uchwała pozwoli nam nabyć konkretne rzeczy. To między innymi cztery fotele, na których będzie podawana chemia i to będzie pierwszy etap tworzenia w Sieradzu oddziału chemioterapii. To planujemy na przyszły rok. Miasto kupi też pięć specjalistycznych noszy na kołach do przewożenia i pozycjonowania pacjentów. Trafią ona na szpitalny oddział ratunkowy. Dodamy do tego dwa skanery żył - wyjaśnia Jacek Walczak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sieradzu i zarazem wicedyrektor sieradzkiego szpitala wojewódzkiego.

Łączna wartość pomocy rzeczowej miasta Sieradz dla miejscowego szpitala wynieść ma do stu tys. zł. Uchwalę w tej sprawie poparł dziś komplet 19 obecnych na sesji radnych.

Komentarze

Gest z Sieradzan portfeli
12.11.2025 22:29:31
Czy podatnicy z Miasta Sieradz mają dorzucać za Urząd Wojewódzki na utrzymanie obiektu z którego korzystają mieszkańcy całej wschodniej części województwa? Nam podnoszą opłaty za śmieci i za podatek od naszych nieruchomości a ze szpitala korzystają główie osoby z poza miasta które tych podatków tu nie płacą. Po za tym czy Pan Walczak zagwarantuje, że pijani i naćpani oraz kryminał będą mieć zakaz korzystania z tych noszy i całego SORu ???!! Wtedy mu nie będziemy czekać 5h na opiekę a personel SOR będzie miało lepsze warunki pracy i większą satysfakcję z tego co robią. Dosyć robienia z SoR bezpłatnej izby wytrzeźwień kosztem porządnych ludzi!! Izba była płatna i nie generował kolejek i kosztów na SoR gdzie trafiają ludzie potrzebujący pomocy!!
Grom
09.11.2025 07:36:23
Ostatni Newws nie zlikwiduje ejipa ogrzewalni brawo panie Pabich z całą resztą ze zdjęcia jeśli zostanie to z czego tu się cieszyć była całe lata????
Mieczysław
08.11.2025 19:52:16
Sprzęt zostaje w Polsce czy jedzie na ukraine?
Dododo
07.11.2025 18:13:58
Jak informują media pensje niektórych lekarzy potrafią sięgać nawet 100-200 tys. zł, więc... najlepiej sami sobie odpowiedzmy czy taka pomoc jest w ogóle potrzebna czy też wystarczy to co niżej proponuje "Do gosc", ale z niewielką modyfikacją polegającą na tym, że rzeczywiście kwesta po piętrach lecz wyłącznie w gabinetach lekarskich.
Do gosc
07.11.2025 12:12:23
Do 100 tys to by na tace zebrali lekarze jakby przeszli sie po piętrach
Do ciekawski
07.11.2025 12:03:25
Tak, Iga Światek chce by je ludzie z najniższa krajowa kupili buty i rakietę tenisowa! Jak nie ma kasy to może rzeba ograniczyć koszty np: pensje wyższego personelu o 1000 zl i starczy na zakupy szpitala, a nie wyciągać łapę do ludz którzy zarabiają wielokrotnie mniej, a i tak jak co to muszą iść prywatnie i znowu płacić.
gość
07.11.2025 11:28:49
Łączna wartość pomocy dla szpitala ma wynieść DO 100 000,00 zł. Zaszaleli włodarze.
ciekawski do na bogato
07.11.2025 09:22:30
Chyba o zarobkach lekarzy nasłuchał się Pan w TV Republika?Muszę zweryfikować zarobki mojej Żony i zapytać się wprost gdzie ukrywa kasę?Dziękuję,że Pan otworzył mi oczy!Ciekawe co Pan powie o zarobkach np.piłkarzy czy tenisistów albo celebrytów i tik tokerów.
cudze chwalicie
06.11.2025 19:51:21
Samochody z Chin, ubrania z Pakistanu, mięso z Argentyny , zborze z Ukrainy, węgiel z Australii pomidory z Maroku - ciekawe dlaczego brakuje kasy na szpital , górnictwo na minusie , a rolnicy bankrutują ?
G
06.11.2025 19:17:04
Kochani taki szpital żeby nie miał oddziału do podawania chemii,ja muszę jeździć do łodzi,radioterapią trzeba jeździć do łodzi.Tylko jak będzie chemioterapia obędzie taka obsługa jak jest teraz w szpitalu to i tak wolę jechać do łodzi
Obserwator
06.11.2025 19:07:11
Ogrzewalnia tek. Tylko w miejscu w którym Ci potrzebujący nie będą musieli korzystać z przystanków i miejsc publicznych. Nie na Sienkiewicza gdzie ludzie i dzieci w wieku szkolnym nie moga korzystać z przystanków . Może styłu UM . Od ogrodowej. Oko prezdenta by miało kontrolę nad wydawanymi pieniążkami.Lub w piwnicach szpitala .Mieli by blisko na SOR zaoszczędzono by na wyjazdach karetek A może na terenie Policji Czemu nie.
Wiedzący
06.11.2025 14:54:59
Na szczęście Miasto wraz z Panem Dyrektorem MOPS i wsparciem wicemarszałka Piotra Wojtysiaka zadziałało, by Urząd Marszałkowski ponownie zgodził się na powrót ogrzewalni.
Golding
06.11.2025 13:49:26
Ooo widzę, że o zamkniętej ogrzewalni nic nie debatowali co zrobić... T-shirt ludzie potrzebujący pomocy marzną itd
Na bogato
06.11.2025 13:46:16
Lekarze zarabiają po 30 tys i więcej, a ludzie zarabiający po 4 tys mają w podatkach wspierać szpital by lekarze zarabiali....czego nie rozumiecie?
podatnik
06.11.2025 13:09:39
To v-ce przew. Miasta przekazuje kasę v-ce dyrektorowi szpitala ????? Z naszych podatków????

Więcej informacji

Zduńska Wola
KULTURA

Spotkanie z Tymonem Tymańskim

Dzisiaj, 11:11:55

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli zaprasza na wyjątkowe spotkanie z Tymonem Tymańskim - jednym z najbardziej wszechstronnych i niekonwencjonalnych twórców polskiej kultury współczesnej.

0
region

100 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielęcinie

Dzisiaj, 14:02:20

W minioną sobotę odbyły się uroczyste obchody 100-lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielęcinie. Jubileusz zgromadził strażaków, mieszkańców oraz zaproszonych gości, stając się wyjątkową okazją do wspólnego świętowania i podsumowania bogatej historii jednostki.

0
region

Województwo Łódzkie zaprasza na bezpłatne półkolonie

Dzisiaj, 14:59:46

Wycieczki po regionie, warsztaty kodowania, spotkania ze zwierzętami, zajęcia taneczne i sportowe. Tak zapowiadają się bezpłatne letnie półkolonie organizowane przez Województwo Łódzkie. Zapisy trwają.

0
On AirTeraz gra
Nasze Radio 104,7 FM
Co teraz?
Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie!
Co teraz?
Program
Posesja
Zadaj pytanie przed najbliższą audycją!
Do audycji pozostało:
--:--:--
Przejdź i zadaj pytanie →
Nowy odcinek
Giełda Ogłoszeń Drobnych
z dnia 16.06.2026
Giełda Ogłoszeń Drobnych - 16.06.2026
Posłuchaj i zobacz transkrypcję → Wszystkie odcinki
00:00 00:00
15.06.2026 Festyn Rodzinny w Tubądzinie
12.06.2026 Absolutorium dla Zarządu Powiatu Sieradzkiego. Rozmowa ze starostą Mariuszem Bądziorem
11.06.2026 Wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza Szadku Łukasza Wilczyńskiego
11.06.2026 Rozmowa z Markiem Miśkiewiczem na temat jego najnowszej książki
10.06.2026 Radiowa Posesja. Gościem Wojciech Rychlik, starosta zduńskowolski cz.2

Co, gdzie, kiedy

16.06.2026
Zbiórka krwi
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli, ul. Długa 4
Konsutlacje ws. budowy drogi pieszo-rowerowej
OSP Paprotnia, Paprotnia 16
18.06.2026
Spotkanie z Agnieszką Krawczyk
Miejska Biblioteka Publiczna w Sieradzu, ul. Polna 36 A (Park Broniewskiego)
Konsutlacje ws. budowy drogi pieszo-rowerowej
OSP Janiszewice, Janiszewice 3
20.06.2026
IV charytatywne Old Derby: Pogoń Zduńska Wola - Warta Sieradz
Stadion PMOS Zduńska Wola
Olimpiada wędkarska
Ruda, zbiornik Kolasa
Więcej...








Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1
Dawid Podsiadło
sezon
2
Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia, Vito Bambino
Nareszcie
3
Tame Impala, JENNIE
Dracula (JENNIE Remix)
Nasze Radio 104,7 FM
🎵 Ładowanie...