Sesja i pomoc medyczna
W Sieradzu obradowała dziś, 6 listopada, rada miejska. W porządku obrad znalazła się m.in. uchwala, na mocy której miasto wesprze poprzez zakup specjalistycznego sprzętu i urządzeń dla Szpitala Wojewódzkiego w Sieradzu.
Jak czytamy w uzasadnieniu do tejże uchwały z budżetu jednostek samorządu terytorialnego może być udzielona pomoc finansowa w formie dotacji lub pomoc rzeczowa innym jednostkom samorządu terytorialnego. Podstawą udzielenia pomocy będzie zawarta umowa pomiędzy gminą Miasto Sieradz a Województwem Łódzkim.
- Ta pomoc będzie bardzo potrzebna, bo niektóre nasze szpitalne urządzenia i sprzęt mają już po dziesięć lat i wymagają wymiany. Uchwała pozwoli nam nabyć konkretne rzeczy. To między innymi cztery fotele, na których będzie podawana chemia i to będzie pierwszy etap tworzenia w Sieradzu oddziału chemioterapii. To planujemy na przyszły rok. Miasto kupi też pięć specjalistycznych noszy na kołach do przewożenia i pozycjonowania pacjentów. Trafią ona na szpitalny oddział ratunkowy. Dodamy do tego dwa skanery żył - wyjaśnia Jacek Walczak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sieradzu i zarazem wicedyrektor sieradzkiego szpitala wojewódzkiego.
Łączna wartość pomocy rzeczowej miasta Sieradz dla miejscowego szpitala wynieść ma do stu tys. zł. Uchwalę w tej sprawie poparł dziś komplet 19 obecnych na sesji radnych.
Więcej informacji
Spotkanie z Tymonem Tymańskim
Dzisiaj, 11:11:55
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli zaprasza na wyjątkowe spotkanie z Tymonem Tymańskim - jednym z najbardziej wszechstronnych i niekonwencjonalnych twórców polskiej kultury współczesnej.
100 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielęcinie
Dzisiaj, 14:02:20
W minioną sobotę odbyły się uroczyste obchody 100-lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielęcinie. Jubileusz zgromadził strażaków, mieszkańców oraz zaproszonych gości, stając się wyjątkową okazją do wspólnego świętowania i podsumowania bogatej historii jednostki.
Województwo Łódzkie zaprasza na bezpłatne półkolonie
Dzisiaj, 14:59:46
Wycieczki po regionie, warsztaty kodowania, spotkania ze zwierzętami, zajęcia taneczne i sportowe. Tak zapowiadają się bezpłatne letnie półkolonie organizowane przez Województwo Łódzkie. Zapisy trwają.

Komentarze