Śmiertelny wypadek w Brzeskach
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś, 11 listopada, w nocy w Brzeskach (gm. Sędziejowice). Dwóch mężczyzn spadło z balkonu opuszczonego budynku po byłej dyskotece. Jeden zginął, drugi trafił do szpitala.
- Tuż po północy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Łasku otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Brzeski dwóch mężczyzn w wieku 25 i 22 lat weszło do opuszczonego budynku na drugie piętro, po czym wyszli na balkon, z którego spadli. W wyniku tego zdarzenia 25-latek poniósł śmierć na miejscu, a 22-latek został zabrany do szpitala. Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wykonali czynności procesowe mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego tragicznego zdarzenia - informuje komisarz Adam Dembiński z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.
- Przed północą, 10 listopada, 5 młodych mieszkańców Łasku w wieku od 20 do 25 lat udało się na teren opuszczonego budynku po dawnej dyskotece w powiecie łaskim, by sfotografować interesujący obraz naścienny. Posesja była dostępna dla osób postronnych. Wszyscy weszli po schodach na balkon drugiego piętra. Było ciemno, a dookoła brak zabezpieczeń w postaci barierek i ścianki. 20-letni Mateusz zrobił zdjęcie graffiti, ale cofając się spadł na parter i uderzył całym ciałem o betonową podłogę, co spowodowało jego śmierć na miejscu. Kolega pokrzywdzonego, który stał w pobliżu i chciał udzielić pomocy, także spadł i z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Pozostali młodzi ludzie wezwali policję i pogotowie - mówi prokurator Jolanta Szkilnik, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sieradzu. - Na miejscu prokurator i policjanci dokonali oględzin, a także przesłuchali świadków. Pokrzywdzony zostanie poddany sekcji zwłok dla ustalenia szczegółowo obrażeń ciała, jakich doznał i przyczyny śmierci - dodaje prokurator Szkilnik.
Jak podkreślają śledczy - dotychczas poczynione ustalenia uzasadniają tezę o nieszczęśliwym, tragicznym w skutkach wypadku.
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Wczoraj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Wczoraj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Zabawa pod chmurką na Rynku
Dzisiaj, 05:50:23
Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Dom Kultury w Burzeninie zapraszają na cykl letnich muzycznych niedziel. W planach przeróżne klimaty, wstęp będzie wolny.

Komentarze