Śmiertelny wypadek w Brzeskach
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś, 11 listopada, w nocy w Brzeskach (gm. Sędziejowice). Dwóch mężczyzn spadło z balkonu opuszczonego budynku po byłej dyskotece. Jeden zginął, drugi trafił do szpitala.
- Tuż po północy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Łasku otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Brzeski dwóch mężczyzn w wieku 25 i 22 lat weszło do opuszczonego budynku na drugie piętro, po czym wyszli na balkon, z którego spadli. W wyniku tego zdarzenia 25-latek poniósł śmierć na miejscu, a 22-latek został zabrany do szpitala. Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wykonali czynności procesowe mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego tragicznego zdarzenia - informuje komisarz Adam Dembiński z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.
- Przed północą, 10 listopada, 5 młodych mieszkańców Łasku w wieku od 20 do 25 lat udało się na teren opuszczonego budynku po dawnej dyskotece w powiecie łaskim, by sfotografować interesujący obraz naścienny. Posesja była dostępna dla osób postronnych. Wszyscy weszli po schodach na balkon drugiego piętra. Było ciemno, a dookoła brak zabezpieczeń w postaci barierek i ścianki. 20-letni Mateusz zrobił zdjęcie graffiti, ale cofając się spadł na parter i uderzył całym ciałem o betonową podłogę, co spowodowało jego śmierć na miejscu. Kolega pokrzywdzonego, który stał w pobliżu i chciał udzielić pomocy, także spadł i z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Pozostali młodzi ludzie wezwali policję i pogotowie - mówi prokurator Jolanta Szkilnik, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sieradzu. - Na miejscu prokurator i policjanci dokonali oględzin, a także przesłuchali świadków. Pokrzywdzony zostanie poddany sekcji zwłok dla ustalenia szczegółowo obrażeń ciała, jakich doznał i przyczyny śmierci - dodaje prokurator Szkilnik.
Jak podkreślają śledczy - dotychczas poczynione ustalenia uzasadniają tezę o nieszczęśliwym, tragicznym w skutkach wypadku.
Więcej informacji
Spotkanie z Tymonem Tymańskim
Dzisiaj, 11:11:55
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli zaprasza na wyjątkowe spotkanie z Tymonem Tymańskim - jednym z najbardziej wszechstronnych i niekonwencjonalnych twórców polskiej kultury współczesnej.
Włodarz skwitowany pozytywanie
Dzisiaj, 10:56:01
12 czerwca br. odbyła się XV Sesja Rady Gminy Wróblew. Niewątpliwie, najważniejszymi punktami obrad były głosowania nad udzieleniem Wójtowi Gminy Wróblew - Tomaszowi Woźniakowi wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy Wróblew za 2025 rok.

Komentarze