Lekkoatleci popisali się w Łodzi
W ten weekend na hali RKS-u w Łodzi odbył się Ogólnopolski Halowy Mityng ŁOZLA, a także Mistrzostwa Województwa Łódzkiego do lat 12 i 14. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się lekkoatleci z naszego regionu.
Zacznijmy od poczynań starszych zawodników. Dwa zwycięstwa odniosła Hanna Piątkowska z LKS-u MOSiR Sieradz. Wygrała bieg na 60 metrów w kategorii juniorek (7.78 s. w finale, 7.82 s. w eliminacjach), a także była najlepsza na 200 m (25.70 s.)
W biegu na 600 m dwa miejsca na podium zajęły zawodniczki z naszego regionu. Zwyciężyła Paulina Rębacz z Żegliny Sieradz (1:37.87). Na trzeciej pozycji była Oliwia Orzechowska z LKS-u MOSiR, która poprawiła przy tym rekord życiowy (1:41.30).
Na dystansie 1000 m zwyciężył Kamil Wdówik. Biegacz Żegliny miał czas 2:46.28. To był też bardzo dobry start dla Ksawerego Stępnia z PARK-u Zduńska Wola. W biegu na 60 m w kategorii juniorów młodszych dwukrotnie poprawił życiówkę. Najpierw w eliminacjach miał 7.38 s., a następnie w finale pobiegł w czasie 7.30 s., co dało mu trzecie miejsce.
Dzień wcześniej odbyły się mistrzostwa województwa łódzkiego U12 i U14. Oto zestawienie medalistów z naszego regionu:
Złote medale:
- Kajetan Szałek (LKS MOSiR) - skok wzwyż U12 (1.15 m)
Srebrne medale:
- Jakub Kowalski (LKS MOSiR) - 600 m U16 (1:35.25)
- Blanka Grzelak (LKS MOSiR) - skok wzwyż U12 (1.05 m)
- Małgorzata Rybak (LKS MOSiR) - skok wzwyż U12 (1.05 m)
- Aleksander Matusiak (LKS MOSiR) - skok wzwyż U12 (1.05 m)
Brązowe medale:
- Oskar Kołodziejczyk (PARK) - 300 m U14 (48.73 s)
- Kajetan Szałek (LKS MOSiR) - 1000 m U12 (3:53.22)
Więcej informacji
Wójt Gminy Zduńska Wola Antoni Wujda z wotum zaufania i absolutorium
Dzisiaj, 10:59:26
Podczas XXX sesji Rady Gminy Zduńska Wola radni udzielili wójtowi Gminy Zduńska Wola Antoniemu Wujdzie wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2025 rok. W obu głosowaniach radni byli jednomyślni.
Cudzoziemiec wpadł podczas akcji Trzeźwość
Dzisiaj, 10:25:37
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sieradzu w ramach działań "Trzeźwość" zatrzymali obywatela Uzbekistanu. 42-latek kierował Volkswagenem mając w organizmie 1,6 promila alkoholu, łamiąc jednocześnie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Zaproszenie nad wodę do Byczyny
Dzisiaj, 08:46:23
Rada Młodzieży zaprasza na Olimpiadę Wędkarską Młodzieży dla członków uczestników PZW z Okręgu PZW w Sieradzu w dniu 04 lipca 2026r. Trwają zapisy chętnych.
Komentarze