Sieradzki bieg WOŚP

Około 200 osób wzięło udział w 3. Sieradzkim Biegu "Policz się z cukrzycą". Wszystkie zebrane pieniądze zostały przekazane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.
Na dystansie liczącym około 5 kilometrów najszybszy okazał się Tomasz Chudzicki z MUKS Wróblew (17:13 min). Drugi był Kordian Skibiński z 15. Brygady Łączności (18:22 min), a trzeci Wiktor Młotkiewicz z Rajsportu Active (18:31 min). Tuż za podium znalazł się znakomity żeglarz z Sieradza, medalista mistrzostw Europy i mistrzostw Polski Szymon Cieślak (18:46 min).
Wśród kobiet nieznacznie zwyciężyła Magdalena Dawid z 15. Brygady Łączności, która na mecie miała taki sam czas jak druga Paulina Karwasz z KS Sieradz Biega (22:37 min). Na trzecim stopniu podium stała Klaudia Ziętala (23:15 min).
Wcześniej odbył się bieg dla dzieci, a dodatkowo nagrodzono najstarszego uczestnika zawodów. Został nim znakomity przed laty lekkoatleta i trener, a obecnie historyk sieradzkiego sportu Władysław Sieczkowski, który niedługo będzie świętował 81. urodziny.
Organizatorami zawodów byli:
- Janusz Grzebski - trener personalny Zafixowany na sport
- Stowarzyszenie Klub Sportowy Sieradz Biega
- Urząd Miasta Sieradza
- Angelus Media - Aleksandra Angelus
Partnerem technicznym był MOSiR Sieradz, a partnerami medialnymi: Nasze Radio, Nasze Radio Nostalgicznie i portal nasze.fm.
Wszystkie wyniki TUTAJ.
Więcej informacji
Wójt Gminy Zduńska Wola Antoni Wujda z wotum zaufania i absolutorium
Dzisiaj, 10:59:26
Podczas XXX sesji Rady Gminy Zduńska Wola radni udzielili wójtowi Gminy Zduńska Wola Antoniemu Wujdzie wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2025 rok. W obu głosowaniach radni byli jednomyślni.
Cudzoziemiec wpadł podczas akcji Trzeźwość
Dzisiaj, 10:25:37
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sieradzu w ramach działań "Trzeźwość" zatrzymali obywatela Uzbekistanu. 42-latek kierował Volkswagenem mając w organizmie 1,6 promila alkoholu, łamiąc jednocześnie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Zaproszenie nad wodę do Byczyny
Dzisiaj, 08:46:23
Rada Młodzieży zaprasza na Olimpiadę Wędkarską Młodzieży dla członków uczestników PZW z Okręgu PZW w Sieradzu w dniu 04 lipca 2026r. Trwają zapisy chętnych.
Komentarze