Stępiński z impetem wraca do Ekstraklasy
Mariusz Stępiński zadebiutował w barwach Korony Kielce i od razu zdobył dwie bramki w zwycięskim starciu z Legią Warszawa (2:1). Po przeciwnej stronie grał Rafał Augustyniak. Obaj piłkarze pochodzą z naszego regionu.
Stępiński znalazł się w wyjściowym składzie Korony i szybko potwierdził swoje strzeleckie umiejętności. W 23 minucie zdobył bramkę po uderzeniu głową, a w samej końcówce spotkania znalazł się na dobrej pozycji tuż przed bramką rywala i pewnie posłał futbolówkę do siatki.
Augustyniak wszedł na boisko 56 minucie. Nie był to dla niego udany występ, a po jednej z jego strat Korona miała okazję, by podwyższyć prowadzenie. Dla Legii był to pierwszy mecz pod wodzą trenera Marka Papszuna.
Korona zajmuje 7. miejsce w tabeli z dorobkiem 27 punktów. Legia jest w strefie spadkowej, na przedostatniej 17. pozycji (19 pkt). Pozycję lidera zajmuje Wisła Płock (33 pkt).
Stępiński jest wychowanek Piasta Błaszki, a następnie trenował w Pogoni-Ekolog Zduńska Wola. Później przeszedł do Widzewa Łódź, a w następnych latach grał zagranicą (Niemcy, Francja, Włochy, Cypr). W tym roku wrócił do polskiej Ekstraklasy po dziesięcioletniej przerwie. W reprezentacji Polski zaliczył cztery występy, był też na mistrzostwach Europy w 2016 roku.
Augustyniak grał w dwóch zduńskowolskich klubach - MKS MOS i Pogoń. Karierę na szczeblu centralnym także rozpoczął w Widzewie, a Legię reprezentuje od 2022 roku. Rozegrał jedno spotkanie w kadrze Polski.
Więcej informacji
Wójt Gminy Zduńska Wola Antoni Wujda z wotum zaufania i absolutorium
Dzisiaj, 10:59:26
Podczas XXX sesji Rady Gminy Zduńska Wola radni udzielili wójtowi Gminy Zduńska Wola Antoniemu Wujdzie wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2025 rok. W obu głosowaniach radni byli jednomyślni.
Cudzoziemiec wpadł podczas akcji Trzeźwość
Dzisiaj, 10:25:37
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sieradzu w ramach działań "Trzeźwość" zatrzymali obywatela Uzbekistanu. 42-latek kierował Volkswagenem mając w organizmie 1,6 promila alkoholu, łamiąc jednocześnie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Zaproszenie nad wodę do Byczyny
Dzisiaj, 08:46:23
Rada Młodzieży zaprasza na Olimpiadę Wędkarską Młodzieży dla członków uczestników PZW z Okręgu PZW w Sieradzu w dniu 04 lipca 2026r. Trwają zapisy chętnych.
Komentarze