Chemioterapia już dostępna w szpitalu Sieradzu
Szpital Wojewódzki w Sieradzu otwiera nowy etap w opiece nad pacjentami onkologicznymi. Po latach przygotowań i starań w placówce rusza chemioterapia. To informacja, na którą od dawna czekało wielu pacjentów oraz ich bliscy.
To ważny moment nie tylko dla szpitala w Sieradzu, ale także dla całego regionu. Pacjenci i ich rodziny nie będą już musieli mierzyć się z długimi i często wyczerpującymi dojazdami do odległych ośrodków, które do tej pory były codziennością w trakcie leczenia.
Leczenie bliżej domu
Chemioterapia została uruchomiona w Szpitalu Wojewódzkim w Sieradzu w lutym tego roku.
- Po wielu latach starań nasz szpital ma wreszcie zakontraktowane leczenie nowotworów chemioterapią. Kończą się dojazdy pacjentów i ich rodzin do odległych ośrodków. Startujemy z chemioterapią w Sieradzu. Zapraszamy - mówi prof. dr hab. n. med. Jacek Śmigielski, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Sieradzu.
Leczenie prowadzone na miejscu to większy komfort, oszczędność czasu oraz mniejsze obciążenie fizyczne i psychiczne dla pacjentów. Terapia blisko domu, w znanym otoczeniu i przy wsparciu bliskich, ma ogromne znaczenie w procesie leczenia i powrotu do zdrowia.
Kwalifikacja do chemioterapii odbywa się w przyszpitalnej Poradni Onkologicznej. To tu pacjenci otrzymują pełną informację oraz wsparcie zespołu medycznego na każdym etapie leczenia.
Bezpieczeństwo i realna potrzeba
To rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale przede wszystkim bardzo potrzebne. Choroba nowotworowa sama w sobie jest ogromnym wyzwaniem, a konieczność częstych podróży dodatkowo obciąża pacjentów i ich rodziny. Uruchomienie chemioterapii w Sieradzu realnie poprawia dostęp do leczenia, zwiększa poczucie bezpieczeństwa i odpowiada na potrzeby mieszkańców regionu.
To kolejny krok w rozwoju placówki i wzmocnieniu opieki onkologicznej w regionie.
Więcej informacji
Zaproszenie nad wodę do Byczyny
Dzisiaj, 08:46:23
Rada Młodzieży zaprasza na Olimpiadę Wędkarską Młodzieży dla członków uczestników PZW z Okręgu PZW w Sieradzu w dniu 04 lipca 2026r. Trwają zapisy chętnych.
Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą
Wczoraj, 22:17:33
Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Wczoraj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.

Komentarze