Szkolenia z kompetencji cyfrowych. Ruszyła rekrutacja
Urząd Miasta Sieradza nawiązał współpracę z Akademią Kadr RP oraz Uczelnią Nauk Społecznych. Porozumienie dotyczy realizacji przedsięwzięcia pod nazwą "Kompetencje do przyszłości dla każdego. Nauka na całe życie".
"Nauka na całe życie", to cykl bezpłatnych szkoleń podnoszących kompetencję cyfrowe. - Obejmują one takie zagadnienia, jak sztuczna inteligencja, czy bezpiecznie korzystanie z Internetu. Dzięki nim będzie można dowiedzieć się również, jak załatwić sprawy urzędowe przez internet i podnieść kompetencje związane z obsługą programów biurowych - tłumaczy Rektor UNS w Łodzi dr Piotr Dobżał.
Zajęcia prowadzone będą w Dworku Modrzewiowym. Odnowiony w ubiegłym roku obiekt, dzięki dofinansowaniu z dwóch źródeł: 1 mln zł przekazała Fundacja Most the Most w ramach programu "Nasz zabytek", a blisko 1,5 mln zł pozyskano z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
- Dworek Modrzewiowy jest tym miejscem dedykowanym także na tego typu, prospołeczne wydarzenia, które ma przede wszystkim służyć naszym mieszkańcom - mówi Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.
Pod porozumieniem o współpracy, oprócz Prezydenta Miasta i rektora UNS, podpisał się także Aleksander Arabadźić, prezes zarządu Akademii Kadr RP.
Jak można zapisać się na szkolenia? Można to zrobić dzwoniąc pod numer +48 537 059 333 lub pisząc na adres: rekrutacja@akademiakadr.eu
Szkolenie zakończone jest uzyskaniem certyfikatu. Szkolenia odbywają się w kameralnych grupach a dla ich uczestników zapewniony jest catering.
Projekt realizowany jest ze środków KPO w ramach inwestycji C2.1.3. E-kompetencje.
Więcej informacji
Od 14 czerwca korekta rozkładu jazdy pociągów
Dzisiaj, 07:06:17
Od jutra, 14 czerwca, do 29 sierpnia 2026 r. będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu pociągów. W okresie wakacyjnym ze stacji Zduńska Wola Karsznice pojadą dodatkowe pociągi do Kołobrzegu, Łeby, jak również do Zakopanego. Pociąg IC Słowacki pojedzie w wydłużonej relacji do Olsztyna Głównego. Z kolei ŁKA uruchomi weekendowe pociągi Sprinter na trasie Pabianice - Warszawa Wschodnia.
Wiktoria Szewłoga i jej piosenka"We śnie"
Wczoraj, 15:55:30
Wiktoria Szewłoga, młoda wokalistka ze Zduńskiej Woli nagrała swoją debiutancką piosenkę pt. "We śnie". Na co dzień szlifuje swój wokalny talent pod okiem i uchem instruktora Wiktora Bartosa, który napisał do tego utworu muzykę. Premiera piosenki odbędzie się w najbliższą niedzielę - 14 czerwca. Tego dnia usłyszycie ją również na antenie Naszego Radia na 104,7 FM.
Wotum zaufania oraz absolutorium dla Zarządu Powiatu Sieradzkiego
Wczoraj, 14:52:00
Rada Powiatu Sieradzkiego udzieliła wotum zaufania oraz absolutorium Zarządowi Powiatu Sieradzkiego za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Były to najważniejsze decyzje podjęte podczas wczorajszej sesji.

Komentarze