Otwarcie wystawy w Sieradzkim Centrum Kultury
Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza w sobotę na otwarcie wystawy ceramiki, rysunku i malarstwa. Swoje prace pokażą uczennice zduńskowolskiego liceum plastycznego: Marta Kacprzak, Zofia Kubik i Hanna Linowiecka.
To uczennice klasy III Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli kształcące się na specjalizacji ceramika artystyczna oraz Hanna Linowiecka rozwijająca się na kierunku projektowania przestrzeni. Artystki, poza sferą twórczą spełniają się przede wszystkim jako wędrowniczki, ale również drużynowe i przyboczne, przynależąc do Związku Harcerstwa Polskiego. Pomysł zorganizowania wystawy zrodził się z chęci połączenia pasji do sztuki i samorozwoju na harcerskiej ścieżce.
Podczas wydarzenia prezentowane będą dotychczasowe osiągnięcia malarskie, rysunkowe oraz ceramiczno-rzeźbiarskie młodych artystek. Ekspozycję obejmują studia martwych natur, a także prace autorskie, ukazujące własne przemyślenia, obserwacje i interpretacje rzeczywistości. Najważniejszy punkt wystawy stanowi cykl trzech pełnoplastycznych rzeźb abstrakcyjnych, dla których formy inspirację stanowił ogień, a w szczególności trzy płomienie wędrowniczej watry, która symbolizuje życiową wędrówkę, zarówno fizyczną jak i intelektualną, a w tym przypadku - symbol poszukiwania indywidualnego wyrazu artystycznego we wczesnym etapie ich twórczej drogi.
Nauczycielem prowadzącym w zakresie przedmiotu rysunek i malarstwo jest pani Angelika Brzostowska-Pociecha, a w zakresie przedmiotu ceramika artystyczna pani Beata Szczepaniak.
Wystawa zostanie otwarta we foyer Sieradzkiego Centrum Kultury w sobotę 21 lutego o godz. 18:00 i będzie prezentowana do 20 marca.
Więcej informacji
Zaproszenie nad wodę do Byczyny
Dzisiaj, 08:46:23
Rada Młodzieży zaprasza na Olimpiadę Wędkarską Młodzieży dla członków uczestników PZW z Okręgu PZW w Sieradzu w dniu 04 lipca 2026r. Trwają zapisy chętnych.
Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą
Wczoraj, 22:17:33
Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Wczoraj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
