Hanna Kaźmierczak z medalem mistrzostw Polski!
W piątek odebrała statuetkę w Plebiscycie 7 Wspaniałych w kategorii Sportowa Nadzieja Roku, a dziś sięgnęła po brązowy medal mistrzostw Polski młodzików w zapasach. Mowa tu o Hannie Kaźmierczak z klubu ULKS "28" Włyń.
Mistrzostwa odbywały się w Koronowie. Podopieczna trenera Pawła Pawełczyka startowała w wadze do 42 kg. W pierwszym pojedynku wygrała z Anną Żmudą (KS Bieżanowianka Kraków). Następnie przegrała z Tolą Rudnik (ZKS Miastko). Przeciwniczka zdobyła później złoty medal, a przez to, że awansowała do finału, to Kaźmierczak otrzymała szansę, by walczyć o brąz. W starciu o trzecie miejsce zawodniczka z Włynia pokonała Emilię Wietrzny (GKS Piast Wola). Dla Kaźmierczak to drugi medal mistrzostw Polski w zapasach. Przed rokiem miała srebro.
Blisko medalu w stylu wolnym był Filip Żbik. Młody zapaśnik Piasta Sieradz startował w wadze do 38 kg. Po dwóch zwycięstwach i jednej porażce otrzymał szansę, by powalczyć o brązowy medal. W decydującym pojedynku uległ Wiktorowi Rosowskiemu (ZKS Gogolin). Oto wyniki pozostałych reprezentantów naszego regionu:
- Kinga Ubycha (ULKS "28" Włyń) - 11. miejsce (50 kg)
- Antonina Bogusławska (ULKS "28" Włyń) - 11. miejsce (62 kg)
- Natasza Trzcińska (Piast Sieradz) - 12. miejsce (66 kg)
- Oliwia Piątkowska (ULKS "28" Włyń) - 14. miejsce (46 kg)
- Amelia Boczek (ULKS "28" Włyń) - 18. miejsce (50 kg)
- Oliwia Bilnik (Piast Sieradz) - 20. miejsce (46 kg)
W Kostrzynie nad Odrą odbyły się z kolei mistrzostwa Polski w zapasach do lat 20. Tam 9. miejsce w wadze do 130 kg zajął Antoni Gardulski (Piast Sieradz).
W ten weekend startowała też triumfatorka Plebiscytu 7 Wspaniałych w kategorii najpopularniejszy sportowiec. Tym razem Justyna Komza (ULKS "28" Włyń) rywalizowała w Suwałkach, gdzie odbyły się zawody Pucharu Polski w sumo. Zawodniczka z Włynia zdobyła dwa srebrne medale - do 55 kg i 60 kg.
Więcej informacji
W regionie powstaną nowe ekopracownie
Dzisiaj, 11:57:35
W siedzibie Starostwa Powiatowego w Sieradzu podpisano dziś 20 umów dotyczących wsparcia finansowego na tworzenie nowoczesnych ekopracowni. Porozumienia zostały zawarte pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi a jednostkami samorządu terytorialnego z powiatów sieradzkiego, łaskiego, poddębickiego i zduńskowolskiego.
Wójt Gminy Zduńska Wola Antoni Wujda z wotum zaufania i absolutorium
Dzisiaj, 10:59:26
Podczas XXX sesji Rady Gminy Zduńska Wola radni udzielili wójtowi Gminy Zduńska Wola Antoniemu Wujdzie wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2025 rok. W obu głosowaniach radni byli jednomyślni.
Cudzoziemiec wpadł podczas akcji Trzeźwość
Dzisiaj, 10:25:37
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sieradzu w ramach działań "Trzeźwość" zatrzymali obywatela Uzbekistanu. 42-latek kierował Volkswagenem mając w organizmie 1,6 promila alkoholu, łamiąc jednocześnie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Komentarze