Łódzkie dla bezpieczeństwa. Pikniki, szkolenia i defibrylatory
Mieszkańcy regionu w tegorocznym Budżecie Obywatelskim Województwa Łódzkiego wybrali aż 7 projektów, które łączy bezpieczeństwo. To m.in. pikniki profilaktyczne, szkolenia z zakresu pierwszej pomocy i zabezpieczania mienia przed klęskami, a także zakup sprzętu ratującego życie. Teraz kolejny krok w celu ich realizacji, czyli konkurs na wykonawców zadań.
Zwycięskie projekty są bardzo różnorodne i obejmą swoim zasięgiem obszar praktycznie całego województwa. Zakładają działania na lądzie i na wodzie, zadania dla dzieci i seniorów, edukację na poważnie i poprzez zabawę. Ich celem jest propagowanie szeroko pojętego bezpieczeństwa publicznego, ale i zwiększenie aktywności społecznej.
Łącznie budżet na realizację wszystkich wynosi 355,9 tys. zł. Konkurs na wykonawców już ruszył. Jest skierowany m.in. do organizacji pozarządowych i pożytku publicznego, stowarzyszeń, ochotniczych straży pożarnych, klubów sportowych. Składanie ofert odbywa się poprzez generator wniosków Witkac, a wyniki będą znane w maju. Wszystkie projekty będą musiały zostać zrealizowane od czerwca do końca roku. Wśród wspomnianych siedmiu projektów jest m.in. Aktywnie nad Jeziorskiem.
To szkolenia z zakresu kwalifikowanej i podstawowej pierwszej pomocy dla osób pełnoletnich, dzieci i młodzieży; szkolenie na patent sternika motorowodnego. Projekt dedykowany jest dla mieszkańców powiatu sieradzkiego, zduńskowolskiego i poddębickiego, a kwota przeznaczona na jego realizację wynosi 54 700 zł.
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Wczoraj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Wczoraj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego 2025/2026
Wczoraj, 13:55:45
Wojewódzka uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się dziś, 26 czerwca, w Zespole Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli Karszniach. Był to dzień podsumowań, podziękowań i wyróżnień dla uczniów, którzy w mijającym roku osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.