Koperniki
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Cielcach zaprasza 28 lutego na III Festiwal Naukowy Koperniki. W programie wydarzenia będą eksperymenty, konsultacje, zabawy i gry sportowe. To wydarzenie skierowane do wszystkich, młodszych i starszych.
- Przyjaciele, Rodzice, Znajomi, Dzieci, Młodzieży, Dziadkowie. Po raz kolejny Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Cielcach organizuje Koperniki. Tradycja i patron zobowiązują. Koniecznie zarezerwujcie Państwo kilka godzin w sobotnie przedpołudnie. Zróbcie przerwę w odśnieżaniu, dokładaniu do pieca, wyglądaniu czy wiosna nadchodzi, bo jest blisko. Przyjedźcie do Szkoły w Cielcach, żeby zdumiewać się i doświadczać: *fizyki, *chemii, *biologii, *energetyki odnawialnej. To jedyna okazja, żeby zrozumieć i przeniknąć do *matrixa sieci; posmakować *szkoły przetrwania i survivalu; *skonsultować swoje zdrowie na stanowisku medycznym. Gdy zmęczy nauka - skosztujecie słodkości i napitków. Gdy znuży eksperymentowanie - piękna hala sportowa zaktywizuje ciało i ducha - zaprasza Olgierd Neyman dyrektor SP w Cielcach.
W programie między innymi:
- Tajemnice nadciśnienia odsłoni dr Wojciech
- Matrix sieci przybliży dr Krzysztof
- Kulturę bakterii omówią dr Magda oraz prezes Jakub
- Energię słońca i wiatru przybliży dyrektor Michał
- Fizykę okiełzna prof. Zenona
- Survival i pierwszą pomoc przedstawią mistrzowie przetrwania: Marcin i Tomasz
- Ramiona innych dyscyplin otworzą: mgr inż. Kamila, mgr Ewelina, mgr Ewa, mgr Andrzej, mgr Katarzyna, mgr Barbara
- Molekularną kuchnię przedstawią: mgr Daria, mgr Anna, mgr Monika oraz mgr Aleksandra
Festiwal Koperniki odbędzie się w godzinach 9-13. Wstęp wolny.
Więcej informacji
Balcerzak Cup w Pałacu Prezydenckim. Zwycięskie drużyny spotkały się z Pierwszą Damą
Wczoraj, 22:17:33
Zawodniczki KKS Lech Poznań oraz zawodniczki i zawodnicy Warty Sieradz, czyli zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju Balcerzak Cup, gościli w Pałacu Prezydenckim. Młodzi sportowcy spotkali się z Pierwszą Damą Martą Nawrocką, zwiedzili pałacowe wnętrza i przeżyli dzień, który na długo zostanie w ich pamięci.
Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem
Wczoraj, 14:09:59
Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.
Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji
Wczoraj, 16:00:22
Dzisiaj nadaliśmy ostatnią przed wakacyjną przerwą Posesję. Naszym gościem był Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli, z którym rozmawialiśmy m.in. jutrzejszej sesji absolutoryjnej. Nie brakowało też licznych pytań od naszych słuchaczy.
